Piosenka na Euro 2012. Feel woła drzewa i ptaki, Liber nic nie wie, a my słuchamy i oceniamy

Marek Kuprowski
28.02.2012 10:00
A A A
Polacy nie gęsi i swoją piosenkę na Euro 2012 mają. Tzn. będą mieć. Posłuchajmy wspólnie kilku kandydatek, a potem rozejdźmy się, udając, że to się nigdy nie wydarzyło. Ostrzeżenie! Wideo dla ludzi o mocnych nerwach i słabym słuchu.

Oficjalną piosenkę Euro 2012 zaśpiewa Oceana. Ktoś w Polsce podobno ją zna. Ktoś inny wpadł na pomysł, że możemy mieć swoją, prywatną piosenkę promującą mistrzostwa Europy oraz zagrzewającą do boju polską reprezentację. Tak powstał konkurs Moja Piosenka na EURO i otworzyły się bramy piekła.

Konkurs połączył małych i dużych, znanych i nieznanych, znających się na piłce i nieznających się na piłce, nieumiejących śpiewać i nieumiejących śpiewać. Wszystkich piosenek bardzo cierpliwie wysłuchałem, za co z przyjemnością odbiorę przyszłorocznego pokojowego Nobla. Wy też możecie spróbować.

Cóż, nie każdy musi znać się na piłce nożnej. Można sądzić, że piłka jest rozgrywana co cztery lata albo że w mistrzostwach Europy biorą udział reprezentacje z całego świata. Można też w ogóle nie udawać, że zna się na piłce i tak jak K.A.S.A. zaśpiewać, że "w internecie szum / na parkiecie szał / w całym świecie już / wiedzą że znów gram / bo dwa zero jest / potem jeden dwa / nie wiem czy wiesz / znowu jest mój czas". Albo jak Taurus, abyśmy "przerwali mroczne wyścigi / dokonali niemożliwego / na nowej ziemi / gdzie będziemy sobą / na ziemi zwanej / neverland".

Po serii popularnych skrótów w rodzaju "WTF" i "AS WTF" ("ale serio, WTF"), wracamy do wspólnego słuchania. Każdy na własną odpowiedzialność.

Jeśli jeszcze nie macie dość (a nagadaliśmy się z dr. Wasilewskim znacznie więcej, niż w losowo wybranym filmie Jerzego Skolimowskiego), wszystkich utworów wysłuchać możecie na stronie piosenkanaeuro.pl. Przed kliknięciem skonsultuj się ze swoim lekarzem lub farmaceutą. Prędko, bo czasu na głosowanie pozostało niewiele. I pamiętaj - co Cię nie zabije, to Cię wypaczy.

Marek Kuprowski

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU

 • 17
Komentarze (5)
Zaloguj się
 • Gość: ja

  Oceniono 11 razy 11

  Może pani ministra Mucha przynajmniej nie da plamy, pytając kiedyś, kto wybiera drużyny do Euro... ;]

 • toi.toi

  Oceniono 9 razy 9

  ...a głosować można tylko przez (sic!) facebooka. ale serio, WTF?!

 • Gość: World_fan

  Oceniono 5 razy 5

  fani Świata łączmy się !

 • Gość: 3x

  Oceniono 3 razy 3

  Hehe hymnem mundialu powinno być mundialeiro:)

 • niemoniczka

  Oceniono 2 razy 2

  Co za pytanie na koniec? Przecież ciężko sobie wyobrazić, żeby piłkarze zagrali jeszcze GORZEJ niż tamci o śpiewają...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX