Camila Giorgi prawie jak Anna Kurnikowa. Tylko trochę inaczej i na odwrót

TKA
26.06.2012 09:00
A A A
Camila Giorgi - Anna Kurnikowa

Camila Giorgi - Anna Kurnikowa (fot. Internet)

Anna Kurnikowa była tenisistk± utalentowan± i piękn±. Na tyle piękn±, że w wieku 22 lat odłożyła rakietę w k±t, by zarabiać już tylko swoj± urod±. Rakieta się kurzy do dzi¶, uroda tak jakby trochę też... A gdyby tak najpierw zaprezentować swe wdzięki, a dopiero potem zabrać się za granie? Okazuje się, że można i tak.

Kariera 20-letniej dzi¶ Camili Giorgi przebiega do¶ć ciekawie. Gdy miała 14 lat i nie zagrała jeszcze w żadnym zawodowym turnieju, jej ojciec Sergio w rozmowie z ''La Gazzetta dello Sport'' wypalił, że w ci±gu 2-3 lat jego córka będzie numerem 1 rankingu WTA. Wszyscy ¶miali się długo, uderzaj±c przy tym dłońmi o uda, tarzaj±c się i wzywaj±c imienia Eddiego Izzarda http://pl.wikipedia.org/wiki/Eddie_Izzard nadaremno.

Szybko okazało się, że sprawa nie jest aż tak prosta. W wieku 17 lat Camila była 285. na ¶wiecie i bardziej niż sukcesami na korcie zwracała na siebie uwagę urod±. Jeszcze przed 18. urodzinami zdecydowała się na do¶ć odważn± sesję zdjęciow± u francuskiego fotografa Erica Cassiniego.Czy miało to bezpo¶redni wpływ na rozwój jej kariery - nie wiadomo. Wiadomo za to, że od czasu sesji Włoszka kolejnymi występami przed obiektywem się nie wsławiła, a na korcie idzie jej coraz lepiej. W poniedziałek odniosła życiowy sukces pokonuj±c w pierwszej rundzie Wimbledonu swoj± rodaczkę Flavię Pennettę, siedemnast± rakietę ¶wiata. W kolejnym meczu zmierzy się z Gruzink± Ann± Tatiszwili (WTA 73) i je¶li j± pokona, to po turnieju będzie tuż za pierwsz± setk± rankingu WTA.

Zaraz, chwileczkę. Ale jak tu porównywać Giorgi do Kurnikowej, skoro ta druga w wieku 19 lat była ósma na ¶wiecie? Ano była. Wyżej już nie zaszła, turnieju WTA nie wygrała i jak już zostało napisane trzy lata póĽniej karierę bezpowrotnie zakończyła. A Giorgi dopiero się rozkręca. Poza tym te baby Włoszki s± jakie¶ inne. 25 turniejów WTA wygrały w sumie: Francesca Schiavone (5, w tym Roland Garros), Flavia Pennetta (9), Sara Errani (5) i Roberta Vinci (6). W wieku 19 lat żadna z nich nie była tak wysoko jak Camila.

Tabelka z wynikami Camili Giorgi w porównaniu z wynikami innych Włoszek


Poczekajmy zatem, a na razie, w przerwach od czekania, poogl±dajmy.

Camila Giorgi

 

Camila Giorgi

 

06/21/2012 - Camila Giorgi - 2012 Tennis - WTA Tour Pre-Wimbledon Party - Arrivals - The Roof Gardens, Kensington High Street - London, UK - Keywords: LMK73-39537-220612 Orientation: Portrait Face Count: 1 - False - Photo Credit: Landmark / PR Photos - Contact (1-866-551-7827) - Portrait Face Count: 1

TKA

DOŁˇCZ DO NAS NA FACEBOOKU • 4
Komentarze (12)
Zaloguj się
 • jans21

  Oceniono 14 razy 10

  Kurnikowa wygrywała mistrzowskie turnieje, ale w grze deblowej w parze z Martin± Higgins - natomiast jej karierę przerwała kontuzja po której już nie wróciła do poprzedniej formy.

 • qast

  Oceniono 13 razy 7

  Giorgi jak Kurnikowa ? Owszem, jedno się zgadza. Obie s± pospolite

 • gre-gol

  Oceniono 15 razy 7

  Zajrzałem pod zachęcaj±cy tytuł i jakież moje rozczarowanie !

  Widzę : twarz pospolita, w dodatku pryszczata. Zgrabna jest w sposób bardzo przeciętny. nie wiem, po co ten cały artykuł, ta cała zmyła.
  Redakcji proponuję :
  1) załozyć okulary
  2) przyjrzeć się innym tenisistkom

 • lufarudego

  Oceniono 15 razy 7

  tej Pani troche do Kurnikowej brakuje

 • parazyd

  Oceniono 5 razy 5

  Za to TKA jest prawie jak Bohdan Tomaszewski. Tylko trochę inaczej i na odwrót.

 • szatan_obserwator

  Oceniono 13 razy 5

  urody tez jej troche brakuje...

 • szary212

  Oceniono 9 razy 3

  ło jezu ...udo jak CR7

 • smooch

  Oceniono 5 razy 3

  Jest młoda, wszystko przed ni±. Niedługo się będzie biła z Urszul± Radwańsk± o ranking.

 • spiral_architect

  Oceniono 14 razy 2

  Trzeba być lotno¶ci ¶wińskiego pęcherza, zeby twierdzić, że ona jest piękna, albo nawet ładna. Nie jest. Zwykła, całkowicie przeciętna maliniaczka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX