A A A Drukuj

10.12.2011, godzina 22:00

Real Madryt

• na żywo
Piłkarski klasyk, na który co roku cały świat czeka z zapartym tchem. W tym roku rozegrany po raz siódmy. I po raz trzeci wygrała Barcelona.
Poczta działa. Piszcie na zczuba@g.pl.

Jesteśmy też na Facebooku. Również można coś napisać.

KONIEC Oglądaliście państwo 216. El Clasico (w ogóle, a nie w tym roku). Choć na początku nic na to nie wskazywało, po raz kolejny zwycięską nogą wyszła z niego Barcelona. Różnica między Realem z pierwszej połowy a tym z drugiej połowy jest niewielka - w pierwszej połowie Real był lepszy, a w drugiej połowie był. Pechowo stracona bramka sprawiła, że gospodarze pogubili się ostatecznie. Barcelona ich nie oszczędziła i zrównała się z Realem punktami. Real wciąż ma jednak mecz w zapasie. Barcelona ma za to w zapasie jeszcze jeden mecz z Realem. I to na własnym boisku. Dziękujemy za udział w relacji.

90 min. + 5 ...i kończy mecz.

90 min. + 5 Piłka odbija się od jednego z obrońców, ale gracze Realu nie trenowali rykoszetów tak pilnie, jak rywale. Było blisko, ale zamiast do bramki piłka wypadła na rzut rożny. Sędzia nie chce jednak tego kontynuować...

90 min. + 4 Spora kłótnia pocieszenia dla Realu. Kaka - delikatnie, ale jednak - rzuca od tyłu piłką w głowę Xaviego i udaje, że nie wie, co się stało. Goście chcą jednak dociec prawdy i zaczynają się sprzeczki.

90 min. + 3 Rzut wolny pocieszenia dla Cristiano Ronaldo.

90 min. + 2 Messi na prawe skrzydło do Alvesa. Obrońca zagrywa w pole karne, gdzie jego koledzy znowu próbują podejść do linii bramkowej, zamiast od razu uderzać. Gdy orientują się, że warto uderzać, jest już za późno.

90 min. Sędzia dolicza trzy minuty.

89 min. Ostatnia zmiana. Pedro za Iniestę.

88 min. Iniesta bez trudu ogrywa dwóch obrońców i wbiega z boku w pole karne. Zbiega do linii końcowej i próbuje wycofać do Villi, który musiałby tylko dostawić nogę i trafić do pustej siatki. Ale wycofanie Iniesty jest bardzo niecelne.

87 min. Odsłonięty Real szybko traci piłki i naraża się na kolejny kontry. A wraz z nimi kolejne rykoszety. Piłka nie wpada jednak do siatki Casilasa. Choć jest blisko.

86 min. Iniesta odebrał piłkę na połowie Realu i wpadł z nią w pole karne. Ponieważ nikt nie wychodził mu naprzeciw, w końcu zdecydował się na to Casillas. W pewnym momencie zawahał się jednak i lekko się cofnął. To był błąd, ale uderzenie zostaje zatrzymany przez Casillasa. Piłka chwilę toczy się jeszcze bezpańsko po polu karnym, ale w końcu zostaje wybita.

85 min. Higuain wbiegając w pole karne świetnie ściągnął na siebie uwagę obrońców i odegrał na lewą stronę do Benzemy. Francuz uderzył z ostrego kąta, ale Valdes świetnie wybił na rzut rożny.

84 min. Druga zmiana w Barcelonie. Alexisa Sancheza zastąpił David Villa.

82 min. Cristiano Ronaldo szybko kręci nogami nad piłką. Hipnotyzuje w ten sposób dwóch obrońców i błyskawicznie odgrywa pięć metrów za plecy Kaki. Pięć metrów za plecy Kaki nie przyjmuje jednak piłki.

81 min. Wynik został już ustalony. Piłkarze Realu też tak chyba uważają. Nie chcą jednak, żeby ktoś zarzucał im brak zaangażowania i przestawili się na zagrywanie dalekich piłek, do której za każdym razem biec ma piłkarz, który akurat ma dyżur.

80 min. Damon pisze na Facebooku:
Powtorka z rozrywki: 45 minut Real dominuje, naciska, stwarza sytuacje ew. zdobywa gole a po przerwie opadaja z sil, gubia sie, fauluja, traca brami, nie wykorzystuja sytuacji i w koncu przegrywaja

79 min. Pierwsza zmiana w Barcelonie. Keita za Fabregasa.

77 min. Kaka świetnie zgrywa na lewe skrzydło do Higuaina. Argentyńczyk podbiega trochę i odgrywa w pole karne do Kaki. Pomocnik próbuje zagrać po ziemi w środek pola karnego, ale Puyol dokładnie tego się po nim spodziewał.

75 min. Real nadal próbuje się odgryzać. Benzema wpada w pole karne, ni to strzela, ni to dośrodkowuje do wbiegającego Higuaina. Co okazuje się decyzją podwójnie błędną, bo strzał jest niecelny, a Higuain stoi na spalonym. Co zresztą jest bez znaczenia, bo i tak nie sięga piłki.