Chorwacja - Niemcy Z czuba i na żywo

Ten drugi mecz, o którym pewnie mało kto dziś pamiętał, a który miał się okazać kluczem do naszego sukcesu. Możliwe jednak, że po zwycięstwie Chorwatów 2:1 okazał się kluczem do naszej klęski.

Polska - Austria - relacja Z czuba już trwa

KONIEC Drugie obliczenia nie są takie złe. Co decyduje, gdy wszystkie drużyny mają po 6 punktów:

h) losowanie

Czyli oczywiście musimy wygrać z Austriakami (bez znaczenia jaką różnicą bramką), a potem co najmniej dwoma bramkami z Chorwatami. Wtedy będziemy mieć różnicę bramek 0, Chorwaci -1, a Niemcy +1. Decyduje punkt B. Jeśli wygramy jedną bramką, to Chorwaci mają 0, my -1 i odpadamy.

KONIEC Pierwsze obliczenia są takie: Oczywiście musimy wygrać z Austriakami. A potem wysoko z Chorwacją. Scenariusz z 6 punktami i brakiem awansu Polaków wielce prawdopodobny (przy założeniu, że wygrana z Chorwatami jest wielce prawdopodobna).

90. min. + 3 Koniec meczu!

90. min. + 2 Czerwona kartka dla Schweinsteigera! Po ostrym wejściu Leko rzucił się na niego i go popchnął. Chorwat upadł nieco teatralnie, ale kartka w pełni zasłużona. Jeszcze żółte kartki dla Lehamanna za dyskusje i dla Modricia dokładnie nie wiadomo za co.

90. min. + 1 Modrić świetnie podaje na skrzydło do Petricia, ten dośrodkowuje, ale Leko mija się z piłką.

90. min. Sędzia dolicza trzy minuty.

87. min. Niemcy przestawili się w ostatnich minutach na taktykę 3-4-3. W efekcie mają bardzo poważne kłopoty z wyjściem z własnej połowy.

84. min. Kuranyi próbuje prostopadłej piłki do Klosego. Żeby zrobić to gorzej musiałby się odwrócić i z całej siły kopnąć w trybuny.

82. min. Lehmann broni strzał, wypuszcza piłkę. Metzelder robi Golańskiego, ale Petrić jak się okazuje to nie Podolski.

W tym meczu daleko zbyt często mamy deja vu.

79. min. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Dośrodkowanie w pole karne, zgrywa Ballack, Kovac próbuje wybijać, ale piłka trafia wprost na nogę Podolskiego, który kapitalnym wolejem nie daje szans Pletikosie.

Żeby kibicowanie Chorwatom miało efekty muszą oni wygrać co najmniej trzema bramkami. Więc teraz nie wiemy, komu kibicujemy.

78. min. Niemcy atakują, ale niewiele z tego wynika. Ten mecz zaczyna wyglądać trochę jak nasz mecz z Niemcami.

Z tą różnicą, że my się za wiele nie naatakowaliśmy.

73. min. Ballack do wbiegającego ze skrzydła Schweinsteigera, ten mija obrońcę i strzela z nimal zerowego kąta. Pletikosa wybija na róg.

72. min. Zmiana u Chorwatów. Petrić za Olicia. Dobrze, wychodzi nad podmęczonego przeciwnika - może będą kolejne bramki.

70. min. Wygląda na to, że musimy zorganizować zamianę sojuszy. Zaczynamy kibicować kolejnym bramkom dla Chorwacji. Wtedy przy naszych zwycięstwach w kolejnych meczach i oczywistym zwycięstwie Niemców z Austrią będzie mała tabelka - każda bramka Chorwatów zmniejsza szanse Niemców na awans.

66. min. Błąd Niemców i kontra. Frings ratuje sytuację faulując Kranjcara przed polem karnym, ale Srna strzela prosto w mur. Chorwaci robią z Niemcami do chcą.

65. min. Zmiana w drużynie Niemców. Schweinsteiger za Gomeza.

62. min. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Dośrodkowanie w pole karne, piłkę próbuje blokować Podoldki, ale tak nieszczęśliwie, że jedyne co udaje mu się uzyskać, to zaskoczony i leżący Lehmann. Piłka odbija się słupka, dopada do niej Olić i pakuje do siatki.

61. min. Błąd Chorwatów, piłkę przejmuje Lahm, dośrodkowuje, ale Klose zamiast przyjmować piłkę i strzelać postanowił ją przepuszczać. Zapomniał o tym, że między nim i Gomezem jest trzech obrońców.

59. min. Od kilku minut Niemcy mają piłkę i rozgrywają ją przed polem karnym Chorwatów. Nie powstało z tego pół sytuacji.

55. min. Niemcy grają trochę jak my z Niemcami. Zapomnieli, że pressing nie oznacza cofania się natychmiast po stracie piłki pod własną bramkę.

52. min. Modrić strzela z 30 m, Lehmann, łapie, wypuszcza, próbuje zatrzymać piłkę, która próbuje przelecieć pod nim rzucając się na nią całym ciężarem ciała, w końcu udaje mu się ją zatrzymać. Plotki o bramkarskiej śmierci Lehmanna znów nabierają sensu.

51. min. Od Korespondenta złe wiadomości dla kibiców Niemców:

Przy wejściu na boisko Davida Odonkora siedzący obok mnie Niemiec prawie wyrwał sobie resztki włosów głowy. Jednocześnie krzyczał Neeeeeeeeeeeiiiiiiiiiin!!!!!!

50. min. Rzut wolny dla Niemców. Wrzutka w pole karne Chorwatów i wybicie Podolskiego. Nie mógł tak wybijać w meczu z nami?

49. min. Ballack zrobił Krzynówka! Dośrodkowanie w pole karne Chorwatów, Pletikosa piąstkuje przed pole karne prosto pod nogi Ballacka, ale ten strzela nad poprzeczką.

46. min. Gramy. Za Marcela Jansena wchodzi David Odonkor.

PRZERWA Wiadomości z krajów i od czapy: Niemcy są najwięksi w Europie. Gabarytowo. 59% Niemek ma otyłość .

PRZERWA Jesteśmy trochę zaskoczeni, ale więcej, jak się to mówi, z gry mają Chorwaci. Powiedzielibyśmy, że jeśli nadal będą tak grać - mogą być spokojni o zwycięstwo. Tyle, że grają z Niemcami.

45. min. Koniec pierwszej połowy.

42. min. Mogło być 2:0! Nie, przepraszamy, powinno być 2:0. Ale Kranjcar to oferma. Świetny rajd Ćorluki, dośrodkowanie, zgranie do Kranjcara, który jednak z sześciu metrów strzela w środek bramki. Lehmann kapitalnie broni. Plotki o jego bramkarskiej śmierci okazały się mocno przesadzone.

37. min. Obie drużyny we wspólnej akcji pod tytułem "oddaj piłkę rywalowi". Najpierw Kovac świetnie podał do Fritza potem Podolski... W zasadzie koniec końców do Jansena, ale zagrał tak, jakby chciał się Kovacowi odwdzięczyć.

33. min. Ballack z rzutu wolnego z 30 m. Mocno, ale broni Pletikosa. Redakcyjny bramkarz chojraczy i mówi, że łątwy do obrony. My tam byśmy wpuścili. Po chwili jeszcze jeden atak Niemców - dwa strzały piętką w przeciągu piętnastu sekund, ale oba blokują obrońcy.

30. min. Rakitić wrzuca w pole karne, Olić zgrywa do wbiegającego Kranjcara, który jednak strzela wysoko nad poprzeczką. To nie jest tak, że Niemcy dzisiaj grają gorzej niż w niedzielę. Na ich obronie są wciąż te same dwa kołki.

26. min. Rzut wolny dla Niemców z boku pola karnego. Byliśmy pewni, że wyrównają, a przynajmniej, że będzie groźnie. Frings bardzo mocno i bardzo prosto w mur.

22. min. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Pranjić nie niepokojony na skrzydle dośrodkowuje na dalszy słupek, Srna wyprzedza Jansena i z bliska wpycha piłkę do siatki.

20. min. Wiadomości z krajów i od czapy: Liczba dnia - 997. Nie to nie numer policji w Chorwacji. To liczba km kwadratowych które są zaminowane . Oficjalnie. Żeby je rozbrajać Chorwaci wykorzystują pszczoły .

16. min. Rzut rożny dla Chorwatów. Simunić przedłuża głową, ale nikt nie zamyka akcji. W sumie nic groźnego, ale kamera nas przechytrzyła i już zaczęliśmy pisać gooooooooo...

Niemal zapomnieliśmy. Nasze typy na dziś . Wyjątkowo optymistyczne.

13. min. Kontra Niemców świetnie zastopowana przez Klosego. Wyszły jego polskie korzenie, bo przed polem karnym przyjął piłkę jak Andrzej Juskowiak za najlepszych czasów.

12. min. Rzut wolny dla Chorwatów z boku pola karnego. Srna jednak postanawia wykonać w tradycyjnie polski sposób. Czyli puszcza słaby balon, bez problemu wybity przez obrońców.

9. min. Niemcy znów atakują. Wrzutka w pole karne, Kovac i Pletikosa w przedstawieniu baletowym pt. bramkarz i obrońca postanawiają się zderzyć wybijając piłkę na rzut rożny.

6. min. Korespondent się zainteresował meczem. W przeciwieństwie do reszty świata:

Odwróciłem się w stronę telewizora w biurze prasowym. Teraz mecz Chorwacja - Niemcy oglądają w sumie trzy osoby.

3. min. Pierwsza groźna akcja Niemców. Klose na skrzydle zgrywa w pole karne do wbiegającego Fritza, ale jego strzał blokują obrońcy.

1. min. Gramy. Jak śpiewał Steffen Moeller: