Pożegnanie mistrzów i/lub wicemistrzów świata Z czuba i na żywo

Grupa śmierci rzeczywiście okazała się grupą śmierci, choć głównie dla tych, którzy mieli wyjść z niej żywi - dla mistrzów i wicemistrzów świata. Jedni i drudzy byli uzależnieni od tego, czy słabym-jak-nigdy Holendrom będzie się chciało grać z Rumunami. Chciało się. W ćwierćfinale zagrają Włosi.

Holandia - Rumunia - relacja minuta po minucie

KONIEC Grupa śmierci okazała się grupą śmierci dla tych, dla których miała się okazać. Francuzi jadą do domu, bo sobie na to zasłużyli - w trzech meczach okazali się kompletnie bezradni. A gdybyśmy chcieli użyć jeszcze bałamutnej statystyki, to jeden punkt i stosunek bramek 1-6, co oznacza, że lepiej od nich wypadała nawet nasza reprezentacja.

90. min. + 3 Koniec meczów!

89. min. Patrzymy na tę Holandię i zastanawiamy się jak ci piłkarze zareagują jak pierwszy raz na tym turnieju będą przegrywać i będą musieli gonić wynik. Od tego mogą zależeć losy mistrzostwa. Ale może być też tak, że nie będą mieli okazję zareagować.

87. min. A nie mówiliśmy? Holandia - Rumunia Watch : GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Van Persie strzelił gola mizerykordialnego!

85. min. Holandia - Rumunia Watch : Rumuni jeszcze próbują, ale grają z prawdopodobnie najlepszą drużyną na świecie. Tak na prawdę to bardziej prawdopodobny jest gol dla Holendrów.

83. min. Dośrodkowanie Cassano, strzela głową Toni i Coupet broni zupełnie, jakby nie był klockiem.

Nie z nami te sztuczki - cały czas pamiętamy mecz z Holandią i bramkę van Persiego.

82. min. Na boisku trwają tradycyjne ostatki po włosku. Czyli ostre nic-się-nie-dzianie pod całkowitą kontrolą Włochów.

79. min. Jak się Francuzi po tym turnieju sfrustrują i zaczą kończyć kariery to w reprezentacji zostaną Bacary Sagna i Hatem ben Arfa. Dlatego, że ich tutaj nie ma. Reszta z Benzemą na czele zakończy kariery

75. min. Jednak się podniósł. Całe szczęście dla Francuzów, bo gdyby Gallas musiał zejść - kończyliby mecz w dziewięciu.

74. min. Gallas wyciął bezlitośnie Camoranesiego, ale sędzia uznał, że nic nie było. Sprawiedliwości dziejowej stało się jednak zadość - Gallas chyba doznał kontuzji.

70. min. Boniek na pytanie czy Henry strzelił samobója (to od niego piłka się odbiła): "UEFA interpretuje to tak, że musi być jasna intencja strzelenia samobója".

66. min. Prostopadłe podanie do Toniego, który byłby sam na sam z Coupetem, gdyby nie to, że udowodnił jaki jest wolny, a jednocześnie Evra udowodnił, jak bardzo jest szybki.

63. min. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! De Rossi z ponad trzydziestu metrów, rykoszetem od Henry'ego - Coupet leżał już w drugim rogu. Asysta dla Gattuso - chyba, bo on po prostu zatrzymał piłkę, którą kolega z zespołu poturlał z rzutu wolnego.

60. min. Z teki redakcyjnego statystyka: Bilans Francji na ostatnich ME

Na Euro 2012 wogóle się nie zakwalifikują

58. min. Te strzały Henry'ego to chyba po to by tamtejszy Tomasz Hajto nie mógł powiedzieć, że Francja oddała ledwie jeden celny strzał na bramkę Włochów. A Włosi w ćwierćfinale zagrają bez zawieszonych za kartki Gattuso i Pirlo.

55. min. Holandia - Rumunia Watch : GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Huntelaar w zasadzie tylko dostawił nogę do płaskiego dośrodkowania Affelay'a. Rumuńscy obrońcy mogli piłkę wybić, ale nie byli zainteresowani.

52. min. Francuzi próbują strzelić bramkę. Zabawne, że jeśli im się uda, to będzie to bramka dla Rumunii. Rumunia sama dla siebie bramki raczej nie strzeli, ale Francuzi raczej też nie. Gdyby tak przeprowadzali rewolucję, jak atakują, to do dziś mieliby monarchię Bourbonów. Henry dostał świetne prostopadłe podanie, ale zgubił piłkę. Jeszcze ją odzyskał i strzelił - lekko i prosto w ręce Buffona.

50. min. Holandia - Rumunia Watch : Portugalskość Holendrów coraz wyraźniejsza. Śpią, śpią, śpią, potem robią akcję na gola, po czym ją psują. Przed chwilą Lobondt obronił strzał Van Persiego z 5 metrów.

48. min. Przez pierwsze dwie minuty drugiej połowy Włosi postanowili pokazać Francuzom na czym polega pressing. Francuzi mieli poważne problemy z wyjściem z własnego pola karnego.

46. min. Gramy.

PRZERWA Na razie nie wyobrażamy sobie, żeby Włosi nie awansowali. O ile Holendrzy w drugiej połowie nie uznają, że jak do tej pory mieli za mało radości z gry i zaczną wyczyniać jeszcze większe harce. Póki co sprawdzają, czy uda im się wymienić ponad 100 celnych podań, po czym wbiec z piłką do bramki.

45. min. + 3 Włosi i Francuzi tez już mogą sobie odpocząć.

45. min. + 2 Musimy zrezygnować z usług korespondenta. Oto, co ostatnio nadał:

Pachnie że w drufiej połowie będzie więcej czerwonych kartek,wiięcej oli, węce wszystkiego

Wyśpij się chłopie, bo w takim stanie pożytku z Ciebie za wiele nie ma.

45. min. Rumuni z Holendrami już idą sobie do szatni, Włosi i Francuzi muszą się jeszcze męczyć.

ChemikPolice:

Coś mało zCzubowa dziś ta Wasza relacja...

Źle przepracowaliśmy okres przygotowawczy, nie jesteśmy przygotowani do gry na dużych turniejach, ale na szczęście mamy już zapewniony awans i dzisiaj mogliśmy wystawić rezerwowy skład.

44. min. Rzut wolny dla Włochów tuż przed polem karnym. Idealny strzał Grosso, ale Coupet końcami palców sparował piłkę nad słupek. Nie zmieniamy zdania o jego klockowatości, ale za tę interwencję szacunek.

41. min. Benzema na skrzydle zaczarował, zaczarował, po czym puścił don Balona, którego Jacek Krzynówek by się nie powstydził.

38. min. Holandia - Rumunia Watch : Robben właśnie strzelał do niemal pustej bramki z 5 metrów i nie trafił. Holendrzy mogą skończyć jak Portugalczycy ze Szwajcarami. Oczywiście w awansie im to nie przeszkodzi.

36. min. W meczu Rumunia - Holandia gra dwóch bramkarzy Ajaksu. Byly - Bogdan Lobont odszedł bo mu się nie udało, Stekelenburg został, bo się dowiedział, że van der Sar nie wróci na starość do Amsterdamu.

34. min. Prostopadłe podanie Toulalana do Henry'ego, napastnik Barcelony ucieka Chielliniemu i strzela tuż obok słupka.

31. min. Korespondent chce pomóc Francuzom:

Ja bym do krycia Toniego oddelegował Anelkę. I tak nie ma z niego żadnego pożytku w ataku, a jest wysoki, ledwie 9 cm niższy od Włocha.

28. min. Nieziemski strzał Toniego! Dośrodkowanie Zambrotty, Cassano przepuszcza piłkę, a Toni strzela piętką z powietrza tuż obok słupka. Gdyby trafił - byłby gol dziesięciolecia.

26. min. No to sobie Nasri nie pograł. Wchodzi za niego Jean-Alain Boumsong.

25. min. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Pirlo nie daje Coupetowi szans.

24. min. Karny dla Włochów, czerwona kartka dla Abidala!

Długie podanie do Toniego, ale zanim Włoch opanował piłkę - Abidal przewraca go w polu karnym. Najpierw próbował chwytów zapaśniczych, a kiedy się nie powiodły - zastosował podcięcie, jakiego nie powstydziłby się judoka.

20. min. Korespondent z biura prasowego:

Mecz wygląda tak jak atmosfera przed nim w mediach francuskich i włoskich. Więcej pisało się o spotkaniu Holandii z Rumunią. Teraz chyba Włosi i Francuzi czekają aż Holendrzy strzelą/stracą gola

18. min. Rzut wolny dla Włochów. Dośrodkowanie w pole karne na głowę Toniego, obrońcy wybijają, do piłki jeszcze dopada Gattuso i pada tuż przed polem karnym. Jedyny komentarz, jaki nam przychodzi do głowy brzmi: "Kajko, nie rób z siebie małpy".

14. min. Holandia - Rumunia Watch : Z teki redakcyjnego statystyka. Posiadanie piłki: 78-22 proc. na korzyść Holendrów. Macie potwierdzenie, naprawdę niezbyt uważnie patrzymy.

12. min. Holandia - Rumunia Watch : Przyznajemy uczciwie, że nie oglądamy zbyt uważnie. Ale z tego, co widzimy Rumuni podchodzą bardzo poważnie do koncepcji awansu.

10. min. Znoszą go na noszach. Będzie zmiana. Za Ribery'ego wchodzi Nasri.

Z ciekawostek, które posyła korespondent po tym, jak nie wpuścili go na mecz: Od 2005 r. Eric Abidal zagrał na środku obrony cztery mecze. Z czego trzy w kadrze.

8. min. Ribery po starciu z Zambrottą nie podnosi się z boiska.

6. min. W odpowiedzi Ribery uderza z lewego skrzydła w prawy aut. Chyba usłyszał, że Łobodziński nie wypełnił w pełni luki w Wiśle Kraków po Kosowskim.

4. min. Wydawało się, że Luca Toni wyjdzie sam na sam z Coupetem, ale chyba zrobiło mu się go żal. Strzelił jeszcze zza pola karnego, bardzo mocno, ale obok słupka.

3. min. Odwróciliśmy się na sekundę, a kiedy znów spojrzeliśmy na ekran piłkarze jednych i drugich tłoczyli się wokół sędziego. Sądziliśmy, że dojdzie do jakiejś smakowitej bijatyki, ale zamiast tego Benzema i Panucci przybili sobie piątki. Mięczaki.

1. min. Gramy.

20.44 Na boisku teraz zbiorowe śpiewanie. W śpiewaniu naszymi mistrzami świata prawdopodobnie na zawsze pozostaną Włosi.

20.40 A tak a propos (choć nie do końca wiemy czego) - jakie kary grożą w USA za miłość francuską w samochodzie

20.30 Korespondent był na "waiting list" jeśli chodzi o akredytacje na hit fazy grupowej:

Dostali Kolumbijczycy, Tajwańczycy, Chińczycy, Irańczycy, Hindusi, Honduranie, a ja nie

20.25 W tym drugim meczu Holendrzy wystawili rezerwowy skład, jeśli więc Rumuni nie wygrają Victor Piturca będzie się musiał ostro tłumaczyć przed rumuńskim Romanem Kołtoniem, dlaczego jego reprezentacja jest tak słaba, że przegrała z drużyną, w której gra Arjen Robben i Robin van Persie.

Holandia: 16. Maarten Stekelenburg - 21. Khalid Boulahrouz, 3. John Heitinga, 14. Wilfred Bouma, 15. Tim de Cler - 8. Orlando Engelaar, 6. Demy de Zeeuw - 20. Ibrahim Afellay, 7. Robin van Persie, 11. Arjen Robben - 19. Klaas-Jan Huntelaar

Rumunia: 1. Bogdan Lobont - 2. Cosmin Contra, 14. Sorin Ghionea, 4. Gabriel Tamas, 3. Razvan Rat - 16. Banel Nicolita, 11. Razvan Cocis, 5. Cristian Chivu, 8. Paul Codrea, 10. Adrian Mutu - 18. Marius Niculae

20.20 Zarówno Domenech, jak i Donadoni nie zyskaliby przychylności naszych krajowych fachowców, bo jeden i drugi ponownie zmienili skład:

Francja: 23. Gregory Coupet - 14. Francois Clerc, 5. William Gallas, 3. Eric Abidal, 13. Patrice Evra - 10. Sidney Govou, 20. Jeremy Toulalan, 6. Claude Makelele, 22. Franck Ribery - 12. Thierry Henry, 9. Karim Benzema

Włochy: 1. Gianluigi Buffon - 19. Gianluca Zambrotta, 4. Giorgio Chiellini, 2. Christian Panucci, 3. Fabio Grosso - 21. Andrea Pirlo, 10. Daniele De Rossi, 8. Gennaro Gattuso - 20. Simone Perrotta - 9. Luca Toni, 18. Antonio Cassano

20.15 Przedstawianie Tomasza Iwana jako byłej GWIAZDY ligi holenderskiej, Piotra Świerczewskiego jako GWIAZDY ligi francuskiej, a Marka Koźmińskiego jako byłej GWIAZDY ligi włoskiej za każdym razem wywołuje w nas wesołość. Gdyby pominąć nazwiska, można by pomyśleć, że w studiu Polsatu siedzą Dennis Bergkamp, Zinedine Zidane i Roberto Baggio. Niestety, nie siedzą.

20.10 Jeśli my jesteśmy wkurzeni i zdołowani tym, że po trzech meczach jedziemy do domu, to co mają powiedzieć Włosi i Francuzi, których interesowało wyłącznie złoto. Jeśli dobrze pójdzie - już jutro jedna z ekip będzie się mogła raczyć domowymi bagietkami czy makaronem. Jeśli pójdzie źle - obie.