Siatkarek starcie drugie Z czuba i na żywo

Po planowanej porażce z Kubą Złotka zamierzały ponieść kolejną planowaną porażkę - z mistrzyniami olimpijskimi Chinkami. Mieliśmy nadzieję, że to tylko zasłona dymna, jednak nasza nadzieja okazała się płonna.

13:55 W TVP usłyszeliśmy przed chwilą, że z Kubankami przegraliśmy przez pierwszego seta, w którym Polki zagrały... za dobrze. Podobno Kubanki się po porażce w pierwszym secie zdenerwowały i nas stłukły. Czy to znaczy, że dziś mamy liczyć na to, że Polki za dobrze nie zagrają?

14:00 1:0. Pierwsza akcja - świetna obrona Zenik, kotra Polek i skuteczny atak Podolec z drugiej linii. Nie wiemy, czy nie powinniśmy się zacząć niepokoić.

14:02 4:2. Świetny atak Skowrońskiej, a chwilę później dwie znakomite akcje Marii Liktoras. Najpierw punkty blokiem, a chwilę później po świetnym przyjęciu Glinki Liktoras wbija gwoździa ze środka.

14:03 6:3. Dwa świetne ataki Skowrońskiej i Polki mają już trzy punkty przewagi. Chinki niedługo pewnie zaczną się złościć.

14:05 7:7. Na wszelki wypadek zaczynamy popełniać błędy. W końcu jedna z Polek dotyka siatki i jest remis. Niebezpieczeństwo rozzłoszczenia Chinek zażegnana.

14:07 9:7. Wyblok Bednarek, Sadurek znakomicie do Glinki na lewe skrzydło i znów dwa punkty przewagi Złotek.

14:08 9:10. Najpierw Chinki bronią i skutecznie kontruja, a potem sędzia gwiżdże podwójne podbicie Saduerk. Chyba niesłusznie.

14:09 11:10. Ale Chinki mylą się w dwóch kolejnych akcjach. Złotka znów na prowadzeniu. Nie mamy pewności, jak to wpłynie na nerwy rywalek.

tom:

Dębowski w TVP: "Żeby wygrać z Chinkami Złotka muszą przełamać własne słabości". Niestety największą słabością naszych zawodników w Pekinie jest...słabość.

14:12 16:13. As serwisowy Skowrońskiej i na drugiej przerwie technicznej Złotka prowadzą trzema punktami. A chwilę wcześniej rywalka zaserwowała w siatkę. Chinki próbują zdenerwować się same. Jak zwykle, chcą nas oszukać!

14:15 18:14. Polki wygrywają bardzo długą wymianę i mają już cztery punkty przewagi. Znów Chinki tracą punkt przez własne błędy. Oszustwa ciąg dalszy.

14:17 20:15. Rywalki dotykają siatki i już pięć punktów! A chwilę wcześniej Skowrońska wali niesamowicie mocno z drugiej linii. To już jej siódmy punkt!

14:20 22:20. Bednarek zablokowana i robi się ciepło - tylko dwa punkty. Nie chcemy krakać, ale Chinka, która blokowała wyglądała na zdenerwowaną.

14:21 24:20. Świetne dwie akcje Polek. Najpierw skutecznie atakuje Glinka, a chwilę później bronimy, Sadurek do Skowrońskiej, która atomowym uderzeniem daje nam 24. punkt. Piłka setowa.

14:22 24:22. Nasze obawy są chyba uzasadnione - Chinki bronią w dwóch kolejnych akcjach. Marco Bonitta prosi o czas.

14:24 25:22!!! Udało się! Akcja Złotek, Chinki bronią, ale atakują z drugiej linii w aut! Set dla Polek! Zaraz, zaraz - laboga, Chinki się mogą zdenerwować.

14:27 2:2. Złotka na drugiego seta wychodzą z jedną zmianą w składzie - za Annę Podolec wchodzi Anna Barańska. Na początku drugiego seta obie drużyny grają punkt za punkt.

14:30 2:5. I trzy skuteczne akcje Chinek - w naszej drużynie zaczyna szwankować przyjęcie. W dodatku Chinki wcale nie wyglądają na zdenerwowane - uśmiechają się. Co w takim razie będzie, jak się zdenerwują?

14:32 2:8. Glinka dwa razy zablokowana, jeszcze udana akcja rywalek i na pierwszą przerwę Chinki schodzą prowadząc sześcioma punktami. I wciąż ani śladu nerwów. Korespondent:

Nie polubimy się z chińskimi komentatorami. Mszczą się za moją złośliwą satysfakcję z rana i w ich głosach wyczuwam złośliwą satysfakcję, gdy Polki tracą punkty.

14:35 4:10. Po przerwie rywalki zakończyły serię, ale marna to pociecha. Gra punkt za punkt to byłby w tej chwili nie najlepszy pomysł.

14:37 8:11. Bednarek zdobywa dwa punkty blokiem i już tylko trzy punkty straty! A wcześniej udane akcje Barańskiej ze skrzydła. Korespondent i fachowa analiza ostatnich akcji:

Anna Barańska w chińskiej telewizji wygląda jeszcze ładniej niż w polskiej.

14:40 8:14. Polki dwukrotnie próbują puszczać piłki Chinek licząc na aut i dwukrotnie piłka wpada w boisko. Znów sześć punktów. A Chinki tylko się uśmiechają.

14:42 9:16. Dwa błędy z rzędu - Barańska serwuje w siatkę, a Skowrońska plasuje zarówno nad blokiem, jak i nad boiskiem

14:46 11:19. I znowu punkt za punkt. Schodzą Sadurek i Skowrońska, wchdzą Skorupa i Kaczor. Niestety, Katarzyna Skorupa zaczyna od dwóch pomyłek. Obawiamy się, że w tym secie trwają dorzynki. Pytanie, czy nie są to jednocześnie dorzynki woli walki Złotek.

14:50 15:23. Chinki się nie denerwują tylko cieszą, a i tak wygrywają. Teraz grają punkt za punkt - bo mogą. Na szczęście Złotka nie wyglądają na załamane. Faktem jest, że na jakoś strasznie zmoblilizowane też nie.

14:51 15:25. Piłka setowa dla Chinek, Glinka zablokowana i koniec. Złotka przegrywają drugiego seta.

14:54 Zaczynamy trzeciego seta. Korespondent:

Wyłączyłem głos, żeby nie słyszeć chińskich komentatorów. Generalnie w złośliwych satysfakacjach wyczutych w głosie rywala: Korespondent Z czuba.pl - Chińscy komentatorzy 0:1, niestety, ale nie tylko mi na tych igrzyskach nie idzie.

14:57 2:3. Zaczęło się od prowadzenia Chinek, ale po dobrej obronie bardzo silny atak Glinki i tylko punkt straty.

14:58 4:3. I już Złotka na prowadzeniu! Znów świetny atak Glinki tuż przy linii - skuteczny!

15:00 5:8. Trzy punkty Chinek z rzędu. Polki niestety stosują chyba swoją taktykę rozpaczy - jak trwoga, to do Glinki, co niestety jest pomysłem dość samobójczym. Glinka jest blokowana, a Sadurek i tak zagrywa do niej kolejne piłki.

15:04 9:11. Polki poprawiły grę w ataku - najpierw świetnie ze środka Gajgał, a chwilę później Podolec zdobywa punkt sprytnym plasem nad blokiem. Ale Chinki w ataku się nie mylą. Korespondent:

Żeby wszystko było jasne. to, co krzyczą Chińczycy na trybunach to ich stały repertuar. Na podnoszeniu ciężarów i łucznictwie (tak, dla mnie to pasjonujące igrzyska), które widziałem potrafili krzyczeć jedno i to samo słowo przez godzinę.

15:08 13:16. Skowrońska z drugiej linii pod linię końcową. Skutecznie. Chwilę później Złotka bronią, ale nie potrafią skontrować. Zenik odbiera znakomicie, ale w końcu nie dała rady. Druga przerwa techniczna.

15:11 15:19. Chinka cztery akcje z rzędu grają tak samo - do środkowych i cztery razy skutecznie. A polski blok nie reaguje.

15:13 17:21. Na zagrywkę weszła Anna Podolec i strata Złotek zmniejszyła się do trzech punktów. Ale seria błędów Mileny Sadurek, po których Skowrońska została zablokowana.

15:16 19:24. Dwa punkty Skowrońskiej i znów zrobiło się blisko. Ale potem Anna Podolec spóźnia się z obroną, Liktoras nie trafia i rywalki mają piłkę setową.

15:18 20:25. Pierwszą bronimy, drugiej nie. Trzeci set dla rywalek. Zaczyna to wyglądać nieprzyjemnie kubopodobnie.

15:20 Zaczynamy trzeciego seta relacji - miejmy nadzieję - na żywo. Przepraszamy bardzo za opóźnienie, wygląda na to, że mecze Złotek i nasze komputery nie przepadają za sobą.

15:23 2:3. Skowrońska kiwa w aut. Chinki na własnej skórze poznają działanie przysłowia, że darowanemu punktowi nie zagląda się w zęby.

15:26 7:6. Wielkiej zmiany jakościowej nie widać, którko mówiąc, rzeczywiście robi się kubopodobnie. W ataku Złotkom idzie dobrze, szkoda tylko, że polska obrona nie istnieje. Straty odrabiamy tylko wtedy, kiedy rywalka spaprze coś sama z siebie. Jak przed momentem.

15:27 8:7. Świetna seria Anny Podolec - trzy akcje i trzy punkty. Polki wychodzą na prowadzenie przy pierwszej przerwie technicznej.

15:29 10:10. Złotka psują dwie zagrywki z rzędu i już mamy remis. Wygląda na to, że teraz Polki postanowił wykiwać rywalki i pokonać się same. Sprytnie, ale zwycięstwa to raczej nie przyniesie.

15:32 11:13. Najpierw skutecznie Skowrońska, a chwilę później rywalka nadziewa się na potrójny blok Polek. Dwa punkty przewagi Złotek!

13:35 15:15. Najpierw po dwóch atakach Skowrońskiej wydawało się, że Polki spokojnie będa zdobywać kolejne punkty. Tymczasem nie potrafią skończyć trzech ataków z rzędu, rywalki kontrują i jest remis.

15:37 16:17. Podolec kiwa w siatkę i rywalki obejmują prowadzenie. Kolejny punkt, któremu się nie zagląda w jamę ustną.

15:39 18:17. Skowrońska-show. Najpierw jej punkt daje nam remis, a potem bardzo długa wymiana, zakończona jej skutecznym atakiempo linii z prawego skrzydła! Złotka znów na prowadzeniu!!!

15:41 20:20. Skowrońska i Glinka świetnie atakują, ale rywalki w ataku są bardzo skuteczne, a przy okazji mają też szczęście. Trwa walka punkt za punkt, niesamowite emocje!

15:42 22:20! I znów Skowrońska skutecznie - tym razem z drugiej linii. A po chwili Wang uderza w aut! Złotka mają dwa punkty przewagi.

15:45 22:23. Skuteczny atak rywalek, a chwilę później as serwisowy Wang. W końcu bardzo długa wymiana - Wang co chwilę wali jak z armaty, a Polki bronią i przebijają. Aż w końcu obronić się nie udaje - Zenik tyłem przebija, ale piłka spada za linią.

15:46 22:25! I koniec! Problemy z przyjęciem zadecydowały. Najpierw skuteczny atak Chinek, a chwilę później atak po bloku w aut.

15:48 Niestety - było blisko, ale się nie udało. Chociaż trzeba też przyznać, że jeśli prowadząc 22:20 traci się pięć punktów z rzędu, to naprawdę trudno myśleć o zwycięstwie z mistrzyniami olimpijskimi. Dziękujemy bardzo i zapraszamy do relacji głównej .

Marco Bonitta nie pomaga drużynie już w drugim meczu z rzędu! - Przemysław Iwańczyk komentuje na blogu porażkę Złotek z Chinkami.