APOEL Nikozja - Wisła Kraków, czyli IV runda eliminacyjna Ligi Mistrzów Z Czuba i na żywo

Marek Kuprowski, Łukasz Miszewski
23.08.2011 19:22
A A A

23.08.2011, godzina 20:45

APOEL Nikozja

• na żywo
To był ten dzień. Najważniejszy dla polskiej piłki od... od zeszłej środy. Mogliśmy awansować do fazy grupowej Ligi Mistrzów po raz pierwszy od 15 lat. Ale nie awansowaliśmy.
Wisła Kraków - serwis specjalny Sport.pl

Poczta działa. Piszcie na zczuba@g.pl.

Jesteśmy też na Facebooku. Również można coś napisać.

KONIEC Liga Mistrzów była sześć minut drogi stąd. Niektórzy twierdzą nawet, że trzy, ale to oszuści, którzy nie liczą doliczonego czasu. Taki Patryk Małecki, który opuścił boisko kilka minut przed feralną bramką, może nawet twierdzić, że on awans wywalczył i dochodzić swoich praw. Ale nie wróżymy mu powodzenia. Starsi kibice i tak nie mają powodów do narzekań. Dostaliśmy właśnie list od 15-latka, który boi się, że umrze nigdy Ligi Mistrzów nie zobaczywszy. Z kolei np. z Poznania dochodzą już pierwsze głosy, że nie wolno się załamywać, że za rok LM zobaczymy właśnie tam. Ale jak tu jeszcze wierzyć Lidze Mistrzów? I czy w ogóle mamy prawo się jej domagać, skoro awans wywalczyła dziś drużyna zdecydowanie lepsza? Obyśmy na kolejną taką szansę nie musieli znowu czekać 15 lat. Zostawiamy was z tą smutną myślą i zapraszamy na mecze Wisły w Lidze Europejskiej. A jeśli będziemy mieli bardzo dużo szczęścia, to nie tylko Wisły. Dziękujemy za udział w relacji.

90 min. + 3 Koniec meczu.

90 min. + 2 Żółta kartka dla Charalambidesa, który będąc na spalonym postanowił sobie jeszcze uderzyć.

90 min. + 1 Ostatnia zmiana w APOEL-u. Wchodzi Jahić. Gospodarze udają, że nie wiedzą, kto ma zejść i zyskują czas. Schodzi Marcinho.

91 min. Kibice APOEL-u śpiewają ''Pareiko''?

90 min. Sędzia dolicza trzy minuty. Czyli idealnie według planu.

90 min. Wciąż czekamy na dramaturgię. Sami wiecie, 93. minuta, Sławomir Majak... znaczy jakikolwiek piłkarz Wisły, gol i wielka radość.

89 min. Nie takiego ataku, Juniorze Diazie. Żółta kartka.

88 min. Do ataku!

87 min. KLOPS. Trickovski wbiegł w pole karne, zagrał do ustawionego tyłem do bramki Ailtona, który dobrze się zastawił i uderzył z półobrotu. Zdania na temat Pareiki są podzielone - strzał z kilku metrów, ani potężny, ani delikatny, Pareiko zareagował szybko, zdążył złożyć się do interwencji, ale przepuścił piłkę przez ręce.

85 min. Dwie zmiany w APOEL-u. Charalambides za Mandukę (jakoś nie żałujemy) i Alexandrou za Boaventurę.

83 min. Piotr:
Moja żona weszła do pokoju i - źle słysząc nazwisko "Melikson" - skomentowała: "Co? Mel Gibson gra?"
Wprawdzie nie, ale jest w tej grze Wisły sporo pasji. Przepraszamy, głupi żart. To wszystko z tych nerwów.

81 min. Pierwsza połowa wróciła na boisko. I to w wydaniu wyjętym żywcem z najgorszych koszmarów. Na szczęście piłkarze APOEL-u coraz częściej pudłują. A gdy akurat nie pudłują, na posterunku jest Pareiko, na którym bramka z pierwszej połowy nie wywarła chyba żadnego piętna.

80 min. Druga i trzecia zmiana w Wiśle. Za utykającego Jaliensa wchodzi Jovanovic. Kirm za wycieńczonego Małeckiego.

80 min. Kardiolodzy w całym kraju zacierają swoje kardiologiczne rączki...

79 min. Żółta kartka dla Nuneza. Rozmowa w redakcji:
- A żółte kartki się kasują po tej rundzie?
- A nie mamy teraz większych zmartwień?

78 min. Obrona Wisły znowu zaspała, Manduca znowu dostał dobre podanie na prawą stronę pola karnego, mocno uderzył, Pareiko wybił przed siebie i jakoś udało się pozbyć tej piłki z pola karnego.

77 min. Zaczynamy wierzyć we wróżkę Dzidziannę. O ile w ogóle można wierzyć w kogokolwiek o przydomku Dzidzianna.

76 min. Trickovski uderza z niecałych 20 metrów. Pareiko rzuca się na piłkę i... łapie. To jest już ten moment, w którym czujemy wielokropek po każdym strzale piłkarzy APOEL-u.