Polska

1 3
  • na żywo
  • 54. min.

Ponieważ Lewandowski od bardzo dawna nie strzelił gola w kadrze, koledzy próbują coraz bardziej innowacyjnych zagrań, żeby pomóc mu się przełamać. Łukasik właśnie podał w stronę Lewandowskiego, ale na aut. Lewandowski ponownie zachował się fatalnie i nie strzelił gola.

• 2
    • 5
    • 2
  • 53. min.

W telewizji pokazali twarze naszych rezerwowych. Nie wyglądają na spokojnych o happy end. Wyglądają raczej na pogodzonych z losem.

• 6
    • 5
    • 4
  • 52. min.

Kosecki dostaje piłkę i może uciekać lewym skrzydłem. Po co uciekać lewym skrzydłem, skoro można zbiec w stronę rywala i dać się faulować, myśli Kosecki. Po co faulować tego dziwnego kolesia, skoro właśnie sam się przewrócił, próbując w śmieszny sposób wymusić faul, myśli biegnący za nim Ukrainiec i oddala się z miejsca zdarzenie. Goście mają piłkę.

• 10
    • 5
    • 5
  • 50. min.

Robert Błoński zauważa, że selekcjoner chyba zaczął improwizować:

• 3
    • 4
    • 1
  • 49. min.

Łukasik szczególnie przydaje się dzisiaj do bycia faulowanym. Właśnie udało mu się zostać ładnie faulowanym w dobrej odległości od bramki. Po dośrodkowaniu w pole karne z rzutu wolnego wywiązuje się takie zamieszanie, że nawet Ukraińcy nie wiedzą, jakim cudem udaje im się wybić piłkę.

• 8
    • 1
    • 1
  • 48. min.

Ukraińcy przedzierają się lewym skrzydłem, Wasilewski przerywa akcję, ale źle wybija piłkę, która trafia prosto pod nogi Szewczuka. Natychmiastowa wrzutka pod naszą bramkę, piłka mija Boruca, ale na szczęście Zozula nie sięga piłki.

• 4
    • 2
    • 6
  • 47. min.

Boruc niepokoi się tym, że nie miał w tej połowie jeszcze nic do roboty. Wyrzuca więc piłkę prosto do stojącego na 20. metrze Ukraińca. Boruc unika miliona memów, bo Ukrainiec, szczęśliwie, nie trafia w bramkę.

• 14
    • 7
    • 2
  • 46. min.

Michał pisze na naszą skrzynkę.

Telewizja Polska powinna transmitować mecze polskiej reprezentacji w ramach Teatru TV. Bardzo rzadko można na żywo obejrzeć tak przejmujący dramat w dwóch aktach.

• 27
    • 3
    • 4
  • 46. min.

Gramy. Jedna zmiana w reprezentacji Polski. Za Rybusa wchodzi Kosecki.

• 1
    • 5
    • 3
  • Jan pisze na naszą skrzynkę:

Jest jeszcze nadzieja. Otwarty dach i ulewa mogą nas uratować.

Dach otwiera się tak długo, że zanim się rozsunie, mecz zdąży się skończyć. Niestety, zamiast na potop musimy liczyć na cud.

• 20
    • 10
    • 8
  • PRZERWA

Polacy naprawdę są do tego meczu przygotowani i naprawdę mogliby go wygrać, gdyby tylko nie zaczynali z poziomu 0:2. Niestety, wyszli na ten mecz tak, jak zwykł na ring wychodzić Andrzej Gołota - nie do końca wiedząc, co się wokół nich dzieje. Co wykorzystali Lennox Lewis i Lamon Brewster Ukraińcy i błyskawicznie strzelili dwie bramki. Seria ładnych akcji zwieńczona golem Piszczka pokazała nam jak mogłoby być, niestety, gol Zozuli przypomniał nam jak jest.

• 5
    • 3
    • 6
  • 45. min. + 3

Koniec pierwszej połowy.

• 10
    • 8
    • 7
  • 45. min. + 2

Lewandowski pada w polu karnym. Pada na obrońcy. Wszystko działo się bardzo szybko, a do tego bez choćby jednej powtórki, jednak wyglądało na, jak to się czasem mówi, ewidentny karny. Bez powtórki nie ośmielimy się jednak tak napisać z dużym przekonaniem. Sędzia bez powtórki nie chce dyktować karnego.

• 4
    • 5
    • 17
  • 45. min. + 1

Stepanenko dostaje żółtą kartkę za brutalny faul na Łukasiku. Gdyby dał czerwoną, nie znalazłby wielu przeciwników swojej decyzji.

• 2
    • 7
    • 7
  • 44. min.

Dośrodkowanie z prawego skrzydła, nikt nie przeszkadza Jarmolence, który zgrywa piłkę głową, Zozula łatwo wyprzedza Piszczka i strzałem z woleja nie daje szans Borucowi.

• 3
    • 7
    • 11
  • GOOOOOOL

44. min.

Klops! Zozula!

• 44
    • 40
    • 35
  • 43. min.

Oprócz tria z Borussii mamy dziś na boisku także duet ze Znicza.

• 4
    • 5
    • 3
  • 44. min.

Kontra Polaków. Znowu rusza Rybus. Znowu odgrywa w dobrym momencie. Do Majewskiego. Ten nie ma łatwej sytuacji, ale ładnie sobie w niej radzi. Po czym źle podaje. Łukasik zatrzymuje wychodzącego z kontrą Ukraińca na słówko. Sędzia zatrzymuje na słówko Łukasika. I daje mu kartkę.

• 2
    • 3
    • 4
  • 43. min.

Ufff! Rzut wolny dla Ukraińców z boku naszego pola karnego. Ostra wrzutka Jarmolenki, ale Wasilewski wybija piłkę.