"Przeciwko nudzie nawet bogowie walczyli daremnie" - powiada Filozof, ten sam, który powiadał, że co najmniej jeden bóg jest martw, więc sami rozumiecie, co tu mogli zdziałać tacy mali bogowie jak piłkarze Lecha i Belenenses. Na szczęście kiedy u nas było flautowo, bezwietrznie i bezgolowo, w dalekiej (z punktu widzenia Belenenses) Bazylei strzelano i to strzelano akurat na tyle, że Lech ma jeszcze szansę na awans. Więc zaklinamy, niech żywi nie tracą nadziei, tylko dadzą nam i Lechowi jeszcze jeden czwartek szansy. Przyniesiemy krzyżówki i sudoku.

Koniec spotkania. Belenenses - Lech 0:0.

Lechici jeszcze próbowali - jedno dośrodkowanie, drugie, trzecie... ale nic z tego.

• 1
    • 1
  • 90. min.

Lech pospieszył z szaleńczym, zabójczym, ostatnim atakiem, oczywiście szaleńczym i zabójczym jak na warunki tego meczu - Pawłowskiemu nie udało się przebić, Linetty'emu trafić... Portugalczycy wybijają piłkę za boisko, bo Tetteh wyciął nogą w powietrzu Kucę i Kuca teraz cierpi.

• 90. min.

Kuca w polu karnym Lecha. Poznaniacy uważają aby nie faulować i gracze Belenenses mają rzut rożny. Bez zagrożenia pod bramką Lecha. Sędzia dolicza trzy minuty.

• 88. min.

Nie możemy wstawiać hasztagów do relacji, ale gdybyśmy mogli ostatnie chwile meczu ujęlibyśmy lapidarnym: Hamalainen (hasztag) najgorzej.

• 1
  • 87. min.

Nie powiodła się akcja gospodarzom więc Lechici wyszli z kontrą. Trochę wolno, ale jednak. Dośrodkowanie w pole karne, ale piłka leci pod nogi Brandao, który wybija ją z dala od własnej bramki.

• 85. min.

Faul Kędziory na Kucy, sędzie słusznie gwiżdże, Martins uderza z wolnego, Lechici wybijają i idzie kontra, ale tylko do połowy, Gajos faulowany przez Dalcio Gomesa, żółta kartka dla tego ostatniego.

• 1
  • 84. min.

Mocna piłka w pole karne Lecha. Strzał, ale w boczną siatkę. Poznaniacy próbowali wyprowadzić szybką kontrę, ale znów niedokładne podanie... i wszystko zaprzepaszczone.

• 1
    • 1
  • 81. min.

Ajjjj! Tym razem ostre i ulgowe, nie żałosne, bo Ruben Pinto właśnie spokojniutko posłał piłkę tuż obok słupka bramki Buricia.

• 79. min.

Jeszcze jedna zmiana. Sturgeon opuszcza boiska, a zmienia go Gomes.

• 1
  • 77. min.

Rzut rożny dla Lecha, po tym słupku, Douglas ładnie dośrodkowuje, Lovrencics bez przekonania uderza, a cała trójka graczy Lecha na spalonym.

• 1
  • 76. min.

Zmiana wśród Portugalczyków. Leal wchodzi za Caeiro.

• 75. min.

"Pora zaryzykować", mówi M. Żewłakow, bo został już tylko kwadrans. No to się ekscytujemy. Ale ryzykuje póki co Belenenses, na szczęście piłkarzy gości sami sobie przeszkadzają, więc Lech może ruszyć z kontrą i.... Słupek! Słupek Lecha, największy sukces tego meczu! Pawłowski!

• 1
  • 74. min.

Rzut wolny dla Lecha. Będzie strzelał Douglas. Ale najpierw zmiana wśród Poznaniaków - Hamalainen za Thomallę. Po chwili wracamy do wydarzeń przed polem karnym Belenenses. Szkot strzela, ale piłka leci w mur i tyle tego...

• 72. min.

Rzut rożny dla gospodarzy - wysokie dośrodkowanie i wysokie uderzenie nad bramką. A za chwilę rzut wolny dla Lecha - Linetty faulowany, niestety daleko od bramki, ale za to żółta kartka dla Diaza.

• 1
  • 70. min.

Kędziora złapany na spalonym. Atak gospodarzy, za piłką wrócił Pawłowski i Belenenses ma rzut rożny. Wrzutka w pole karne, Tonel dochodzi do główki, ale uderzył niecelnie.

• 1
  • 67. min.

Zmiana w drużynie Belenenses - schodzi Tiago Silva, wchodzi Carlos Martins.

• 67. min.

Ajjj! Bardzo długie i jakby za długie - ale jednak opanowane przez Pawłowskiego podanie od Gajosa, ponieważ jednak cała para poszła na opanowanie tej piłki, to już strzał był mocno niecelny.