Polska - Belgia, czyli turniej kwalifikacyjny siatkarzy do Rio 2016 Z Czuba i na żywo

07.01.2016, godzina 15:00

Polska

3 0
  • na żywo
  • Naprawdę ciężko było tylko w końcówce drugiego seta, kiedy Polacy trzykrotnie musieli bronić piłek setowych. Ale udało się wybronić i wygrać seta, a w trzecim już pewnie rozbić Belgów. I Polacy mają już pewny półfinał turnieju. W piątek Polacy zagrają z Niemcami o 20:00 o zwycięstwo w grupie, a w sobotę zagrają o 19:30 w półfinale. Z kim? Tego dowiemy się dopiero jutro. A dziś dziękujemy bardzo za udział w relacji i zapraszamy na kolejne.

• 9
    • 1
  • 25:19

Polacy wygrywają mecz, choć nawet nie dotknęli piłki! No, w tej akcji. Serwis w siatkę kończy spotkanie, Polska - Belgia 3:0. Jesteśmy w półfinale!

• 13
  • 24:19

Jeszcze nie teraz. Drzyzga z zagrywki trafia w siatkę.

• 4
    • 3
    • 3
  • 24:18

Belgowie udają, że jeszcze dychają. Deroo naprawdę nieźle atakuje. A Zatorski naprawdę nieźle obija środkowy blok, czeka nas więc pierwsza piłka meczowa.

• 5
    • 1
    • 1
  • 23:17

Kubiak wali zagrywką daleko w aut, zaraz potem jednak Verhees również nie trafia.

• 3
    • 2
    • 1
  • 22:16

Belgowie są już totalnie pogubieni. Tak bardzo, że w tej akcji błagali o blok. I w końcu się go doprosili. Potem jeszcze oddają nam piłkę na atak i choć Możdżonek nie zdobywa punktu kiwką, to rywale wyręczają go mocno autowym atakiem.

• 11
    • 1
  • 20:16

Dobre przyjęcie, Kubiak atakuje z prawego skrzydła. Nie do obrony. A potem rywale nie potrafią podbić piłki po zagrywce Kubiaka. Mamy kolejny punkt! A trener rywali prosi o czas.

• 4
    • 1
  • 18:16

Łomacz na lewe skrzydło, Kubiak po skosie w ziemię! Świetna akcja biało-czerwonych. Potem Belgowie bez zarzutu obijają blok.

• 2
    • 1
  • 17:15

Belgowie się mylą i niegroźna zagrywka Kłosa spada w pole. W kolejnej akcji jednak van Walle skutecznie zbija.

• 3
    • 2
  • 16:14

Długa, efektowna akcja. Nic dziwnego, że Kurek nie chciał się wyłamywać i marzyło mu się zakończenie rozgrywki piorunującym atakiem. Trochę się pomylił. Dla odmiany, w kolejnej akcji już nie popełnił błędu. Druga przerwa techniczna.

• 7
    • 3
    • 1
  • 15:13

Belgowie oddają nam piłkę za darmo, ale Polacy spieszą się nie dość powoli. Próba kiwki, Belgowie blokują, skutecznie. A potem van Walle blokuje Kubiaka. I przewaga Polaków topnieje.

• 1
    • 3
  • 15:11

Zagrywka rywali coraz częściej autowa. Buszek równie mocno, ale Polak trafia w parkiet. Przeciwnicy się ratują, ale tylko na chwilę - Kubiak świetnie kończy.

• 4
    • 1
  • 13:11

Belgowie nie kończą ataku, ale mają drugą szansę. Deroo tym razem skutecznie obija ręce naszych blokujących. A potem mocna zagrywka, Łomacz wystawia na środek, ale van de Voorde już na to czeka. Blok i kolejny punkt dla rywali.

• 3
    • 1
  • 13:9

Belgowie uderzają (a raczej muskają piłkę) w polski blok tak długo, aż w końcu nie dają rady unieść piłki znad parkietu. W kolejnej akcji rywalom udaje się odebrać potężną zagrywkę, ale Buszek dobija ich kolejnym atakiem. Czas dla rywali.

• 4
    • 1
    • 1
  • 11:9

Van Walle na prawym skrzydle łatwo mija ręce osamotnionego Buszka. Ale zaraz potem Kubiak sprytnie ogrywa rywali i zdobywa kolejny punkt.

• 1
    • 2
  • 10:8

Kurek z Możdżonkiem stawiają blok. Piłka odbija się od rąk rezerwowego trochę nieszczęśliwie i spada tuż poza boiskiem. Czyli tak samo, jak po następnym serwisie Belga.

• 2
    • 1
    • 2
  • 9:7

Świetnie się bronimy po ataku rywali, Kurek atakuje z niemożliwej piłki. Potężnie wali, daleko w aut, po bloku? Niestety, nie. W kolejnej akcji jednak Kurek już łatwo omija blok i pewnie trafia po przekątnej.

• 1
    • 1
  • 8:6

Łomacz nerwowo wystawia na środek Bieńkowi, który robi, co może. Najwyraźniej, mógł zdobyć punkt. Siatkowy atak rywali prowadzi do pierwszej przerwy technicznej.