Polska - Serbia, czyli Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej Z Czuba i na żywo

• na żywo

Kraków Arena

Serbia

• KONIEC

Wygraliśmy!!! Był dreszczowiec, ale tego się chyba wszyscy spodziewali. Była przewaga Polaków, był czas, kiedy goniliśmy, była nerwowa końcówka i choć przez większość meczu bronił Piotr Wyszomirski (i bronił dobrze), to na pół minuty przed końcem karnego na miarę zwycięstwa obronił Sławomir Szmal. To zwycięstwo prawdopodobnie oznacza, że awansujemy do drugiej fazy, bo w pierwszej fazie z grupy wychodzą aż trzy drużyny. Teraz ze spokojem możemy czekać na niedzielny mecz z Macedonią, która dziś przegrała z Francją. Dziękujemy bardzo za udział w relacji i zapraszamy na kolejne. Mecz z Macedończykami w niedzielę o 20:30. Dobranoc!

• 10
    • 2
  • 60. min.

29:28. Nie oddaliśmy już piłki! Jurecki dwie sekundy przed końcem rzucił jeszcze wysoko w trybuny. Wygrana Polaków 29:28!

• 25
    • 4
    • 5
  • 60. min.

29:28. Pół minuty do końca, Polacy powoli rozgrywają. I nasz trener prosi o czas.

• 9
    • 4
    • 3
  • 59. min.

29:28. Ależ ważna obrona Szmala! Bronimy atak Serbów w polu bramkowym więc sędziowie dyktują rzut karny. Nikcević rzuca, ale Szmal broni nogami! Pół minuty do końca meczu!

• 7
    • 2
    • 3
  • 59. min.

29:28. Michał Jurecki podaje do niepilnowanego Daszka, ten rzuca, ale Stanić odbija piłkę. Serbowie nie rzucają, ale wciąż mają piłkę. Trener rywali prosi o czas.

• 5
    • 4
    • 3
  • 57. min.

29:27. Serbowie długo szukają dziury w naszym bloku obronnym. Sędziowie sygnalizują czas więc nasi rywale rzucają. Trafiają, ale będzie karny.

• 2
    • 1
    • 1
  • 56. min.

29:27. Serbowie powoli rozgrywają, ale akcja kończy się po faulu Polaków. Wznowienie i znów Grabarczyk fauluje. Trener Biegler sugeruje faul w ataku, sędziowie sugerują mu, żeby nie sędziował i pokazują żółtą kartkę. Sędziowie pokazują grę pasywną. Nenadić rzuca z trudnej pozycji, ale nie trafia w bramkę. A po błyskawicznej akcji Bielecki trafia! Odskakujemy na dwie bramki!

• 4
    • 2
  • 55. min.

28:27. Jak on mógł tego nie trafić?! Znakomita kontra Polaków, daszek biegł sam na sam z bramkarzem, ale trafił go w nogi. Dwie minuty kary dla Serbów za jakiś wcześniejszy faul.

• 3
    • 3
    • 4
  • 54. min.

28:27. Serbowie nie kończą akcji, mamy okazję, ale rywale skutecznie się bronią. I znów Serbowie będą nacierać.

• 2
    • 1
    • 2
  • 53. min.

28:27. Nenadić popełnił błąd w ataku i faulował naszych obrońców. Przeprowadzamy więc szybki atak, a kolejne trafienie zalicza Jurecki.

• 1
    • 1
  • 52. min.

27:27. Bielecki rzuca z dziewiątego metra, ale Stanić broni. Serbowie powoli rozgrywają, Polacy nie dają szans na oddanie rzutu. Ale Rywale wciaż mają piłkę.

• 1
  • 51. min.

27:27. Bardzo ładna akcja Polaków. Syprzak upadając zdołał jeszcze dograć do Jureckiego, a ten trafił z koła. Dodatkowo dwoma minutami ukarany został Sesum. Serbowie atakują w osłabieniu, ale broni Szmal.

• 1
  • 50. min.

26:27. Gubimy piłkę, ale Szyba natychmiast ją odzyskuje. Bielecki podaje do rozpędzonego Szyby, który rzuca i trafia! Potem bronimy się, piłka trafia do Marsenicia, który przepycha się z obrońcami. Karny za obronę w kole. Nikcević kontra Szmal. Niestety, Serb precyzyjnie rzuca w dolny róg.

• 2
    • 1
  • 49. min.

25:26. Jurecki dostał piłkę na koło, ale niestety nie trafił. Za to trafiają Serbowie mimo, że grają w osłabieniu.

• 4
    • 2
    • 2
  • 48. min.

25:24. Świetna akcja Serbów, dogranie do wbiegającego na koło Sesuma, który skutecznie rzuca. W kolejnej akcji Abutović fauluje Szybę i wylatuje na dwie minuty. Michael Biegler prosi o czas.

• 2
    • 1
    • 2
  • 46. min.

25:24. ładna akcja Polaków. Serbowie wyszli wysoko i agresywnie w obronie, ale podopieczni Bieglera się tego nie przestraszyli. Bielecki ładnie dograł na koło do Jureckiego, a ten pokonał bramkarza rywali.

• 2
  • 45. min.

24:24. Daszek próbuje z dziewiątego metra, ale Stanić skutecznie broni. Zelenović próbuje przedzierać się, rzuca z koła, ale w Wyszomirskiego. Wcześniej jednak sędziowie gwiżdżą - karny za obronę w kole. Nikcević skutecznie z karnego i mamy remis.

• 1
    • 1
  • 44. min.

24:23. Serbowie znów łapią rytm w ataku. Teraz trafił z koła Marsenić. Polacy chcieli szybko odpowiedzieć, ale nie trafił Lijewski. Z kontrą więc ruszyli Serbowie i mają rzut karny, a ponadto sędzia ukarał Krajewskiego dwoma minutami kary. Do obrony karnego do bramki wrócił Szmal i nie dał się pokonać!

• 1
  • 42. min.

24:22. Złe podanie Lijewskiego, przejęcie, szybka kontra rywali i Sesum nie daje szans Wyszomirskiemu. A potem kolejna strata, kolejna kontra i Nikcević również rzuca. Na szczęście zaraz potem skutecznie rzuca Bielecki i gra Polaków w przewadze nie kończy się kompletną klapą.

• 3
    • 3
  • 41. min.

23:20. Męczą się Serbowie w ataku grając w osłabieniu. Próbują akcji bez bramkarza, ale nic z tego. Nenadić rzuca z dystansu, ale niecelnie.