Macedonia - Polska, czyli mistrzostwa Europy w piłce ręcznej Z Czuba i na żywo

• na żywo

Kraków Arena

Polska

• KONIEC

Jak to powtarzają od paru chwil komentatorzy, "spokojnie wygraliśmy jedną bramką". Nic dodać, nic ująć. Tylko że raczej nie spokojnie. Syprzak wyróżniony nagrodą dla najlepszego gracza meczu. Słusznie, choć powinien podziękować Jureckiemu za stworzenie dynamicznego duetu. Drugi mecz, drugie zwycięstwo jednym trafieniem. Dziękujemy za uwagę i spodziewamy się kontynuowania dramatycznej serii w trzeciej odsłonie rundy grupowej.

• 25
    • 3
    • 3
  • 60. min.

23:24. Zgubili piłkę! Macedończycy zgubili piłkę! Trzy sekundy przed końcem! Zbyt długo podawali piłkę z ręki do ręki! Wygraliśmy!

• 44
    • 7
    • 7
  • 59. min.

23:24. Tracimy kolejną piłkę, Macedończycy nas oblegają, mamy tylko jedną bramkę przewagi, trener Macedonii bierze czas.

• 9
    • 21
    • 19
  • 60. min.

23:24. Bielecki gubi piłkę, Mirkułowski pędzi do samotnej kontry i pokonuje Szmala w sytuacji sam na sam. Biegler jest wściekły i krzyczy na Bieleckiego, Bieleckiemu jest przykro.

• 12
    • 21
    • 12
  • 59. min.

22:24. Macedończycy w słupek! Ale słupek ratuje nas tylko na chwilę, po chwili tej Łazarov trafia już między słupki, robi się nerwowo.

• 3
    • 12
    • 11
  • 58. min.

21:24. Polacy nadzwyczaj spokojnie w obronie. Za spokojnie. Dzięki temu, Pribakowi udaje się trafić. Syprzak wraca na boisko, rywale jeszcze przez minutę w osłabieniu.

• 7
    • 9
    • 7
  • 58. min.

20:24. Lijewski zablokowany, Jurecki faulowany, Daszek faulowany - dwie minuty kary dla Jonovskiego, i w tej przewadze Michał Jurecki zdobywa gola! Niestety Bartosz Jurecki leży na parkiecie i trzyma się za łydkę.

• 1
    • 9
    • 4
  • 57. min.

20:23. Rywale popełniają faul w ataku! Teraz już chyba nie możemy tego zmarnować! Trener Biegler postanawia wziąć czas, by przekazać tę myśl swoim zawodnikom.

• 18
    • 2
    • 5
  • 57. min.

20:23. Piękna kontra Polaków! Zablokowani Macedończycy i świetna, samotna rajza Lijewskiego!

• 8
    • 1
    • 3
  • 56. min.

20:22. Michał Jurecki majestatycznie wyszedł w powietrze, ale bramkarz rywali postanowił zmierzyć się z nim w pojedynku superbohaterów i znakomicie bo zablokował. Ale już Lijewski zablokować się nie dał!

• 6
    • 1
    • 3
  • 55. min.

20:21. Ależ się zaczyna dziać (w końcu!) świetna interwencja Szmala, potem bramka (wymuszona) Jureckiego, a potem jeszcze Łazarov.

• 1
    • 2
  • 54. min.

19:20. Niesamowity pech Polaków w ataku. Szybka kontra Macedonii i... Szmal! Fenomenalnie broni ciałem!

• 6
    • 2
  • 53. min.

19:20. Stoilov w słupek! Trener Biegler bierze czas!

• 4
    • 5
    • 3
  • 52. min.

19:20. Szyba osłabia zespół na dwie minuty. Jego ryzykowna gra w defensywie "wreszcie" się nie opłaciła. A rywal i tak trafił. Kontynuujemy gorszą serię, nie kończąc akcji.

• 4
    • 4
  • 51. min.

18:20. Gliński podaje do Syprzaka, który atakowany, z piłka na brzuchu, pada, a potem podnosi się i próbuje jeszcze raz, ale przekracza linię, więc teraz pędzą na naszą bramkę Macedończycy, ale teraz oni nie mogą się przebić.

• 5
    • 4
    • 1
  • 49. min.

18:20. Dobrze, że nie ma kary dla Łucaka, bo Polak trochę przypadkowo wpada w rywala, a potem bardzo nieprzypadkowo go przytrzymuje. Mija parę sekund i jest rzut karny dla Macedonii. Mijają ułamki sekundy i Szmal popisuje się niesamowitą interwencją!

• 14
    • 1
    • 1
  • 48. min.

18:20. Lijewski strzela, ale trafia w poprzeczkę - szkoda - bo bardzo ładna akcja. Ale bądzie rzut karny - i pięknie wykorzystuje go Jurecki! Kozioł, okienko i trener Macedonii bierze czas!

• 11
    • 1
  • 46. min.

18:19. Syprzak znowu wykorzystuje podanie Jureckiego! Chyba mamy duet meczu! A rywale zostają dwukrotnie powstrzymani przez obrońców, raz przez Szmala i... kara dla Chrapkowskiego? Nie do końca się z arbitrem zgadzamy.

• 4
    • 5
    • 1
  • 45. min.

18:18. Straszliwe zamieszanie pod polem karnym i... będzie rzut karny dla Macedończyków. Tym razem Łazarow radzi sobie ze Szmlaem.

• 5
    • 5
    • 2
  • 44. min.

17:18. Jurecki do Syprzaka, Syprzak na glebie. Ale to oznacza rzut karny. Zmiana w bramce, w której pojawia się Dupjacanec. Jurecki podchodzi i... wychodzimy na prowadzenie!