Francja - Polska, czyli mistrzostwa Europy w piłce ręcznej Z Czuba i na żywo

• na żywo

Kraków Arena

Polska

• KONIEC

Co to był za mecz! Gdzie nasz horror? My chcemy horroru! A tu proszę, Polacy "bez trudu" pokonali mistrzów świata, Europy, olimpijskich i turnieju o puchar Thanosa! Oby tak znakomity mecz byli w stanie powtórzyć w którejś z nadchodzących rund... gdyby zaszła potrzeba. Dziękujemy za udział w relacji, zapraszamy do świętowania i na relacje z następnych faz turnieju!

• 65
    • 4
    • 6
  • 60. min.

25:31 Lijewski posłuchał kibiców. Chciał, żeby było "jeszcze jeden", ale Omeyer tym razem broni. Ale to już KONIEC!!!! Wygraliśmy z Francją. I to nie jedną, a SZEŚCIOMA bramkami!

• 49
    • 4
  • 60. min.

25:31. Świetna obrona Polaków. Francuzi kompletnie nie mają pomysłu, co dalej. Ale w końcu znajduje się Abalo. Krajewski ląduje na dwie minuty na ławce kar, czyli oba zespoły zakończą mecz w osłabieniu. A Szmal? Szmal obronił karnego!

• 41
    • 7
    • 1
  • 59. min.

25:31 Krajewski cudownie! Teraz to już nam mogą... Wygramy. Zwłaszcza, że Szmal wcześniej obronił rzut Abalo. To kto ma mu rzucić gola?

• 23
    • 1
  • 58. min.

25:30. Lijewski potężnie! Francuzom puszczają nerwy i nadzieje. Porte wykłóca się o coś z sędzią i wędruje na dwie minuty na ławkę kar.

• 26
    • 2
    • 2
  • 58. min.

25:29 Ależ ważny gol! Syprzak ze środka! Ale co za asysta Michała Jureckiego - PIĘKNOŚĆ. A Szmal - jak to Szmal. Broni! I to rzut tego przeklętnika Nyokasa!

• 15
    • 1
  • 56. min.

25:28. Bielecki wrzuca piłkę do bramki razem z bramkarzem! Tym razem jednak tak mocno nie było. Z drugiej strony boiska Nyokas rzuca tak, że Szmal nawet nie próbuje interweniować.

• 8
    • 4
    • 4
  • 52. min.

24:27 Jurecki superstar! Ależ minął Karabaticia, któremu bardzo spodobała się koszulka Polaka. U Francuzów rzuca teraz tylko Nyokas. Tylko jak rzuca, kurtka siwa...

• 9
    • 5
    • 4
  • 54. min.

23:26. Nyokas dobrze w ataku. Czyli dla nas źle. Jurecki faulowany w ataku, Biegler korzysta z okazji i prosi o czas.

• 7
    • 3
    • 2
  • 52. min.

22:26 Szmal! Sorhaindo chyba nabawi się kompleksu... Niestety, odbitą piłkę łapie Mahe. My tracimy piłkę, na szczęście kontrę Francuzów przerywa Jurecki.

• 6
    • 2
  • 52. min.

21:26. Bardzo szybka odpowiedź Francuzów: Szmal machał rękami, a piłka przeleciała mu tuż nad głową. Lijewski zaatakował, ale dostał się w kleszcze i zarył o ziemię. Niegroźnie. Groźnie by było, gdyby ktoś oberwał taką piłką od Bieleckiego. Bramka!

• 11
    • 1
    • 1
  • 51. min.

20:25 Łoooo rety! Ale Nyokas cisnął teraz! Wyskoczył jak z katapulty i pod poprzeczkę. W rewanżu Konitz - już nie tak efektownie. I znacznie mniej efektywnie.

• 2
    • 3
    • 2
  • 50. min.

19:25. Chrapkowski nie trafił, ale to przez niekwestionowane przewinienie Karabaticia. Wznawiamy. Bielecki uderza znienacka i ślicznie mieści piłkę w bramce!

• 9
    • 2
  • 49. min.

19:24 Krajewski! Co za bramka, jak on dzisiaj gra. Prawie tak dobrze jak Szmal, który w kolejnej akcji powstrzymuje Sorhaindo.

• 9
    • 3
  • 48. min.

19:23. Szyba spróbował zaatakować z prawej strony. Rzucił kompletnie od niechcenia, nie miał szans trafić. Tak nie można! Jak się zdobywa bramki, pokazał Abalo. Dobrze, że w tym samym momencie na boisku pojawił się brakujący gracz Polaków. Znowu w komplecie.

• 3
    • 5
  • 47. min.

18:23 Niedobrze, Grabarczyk znów łapie karę, na szczęście Porte fauluje w ataku. Ale my nie rzucamy gola.

• 1
    • 4
    • 3
  • 46. min.

18:23. Mahe dostał piłkę od Bieleckiego. Bardzo się cieszymy, że zwątpił i postanowił nie wychodzić sam na sam z bramkarzem. Francuzi wznowią grę, ale najpierw - bardzo się nie cieszymy - Syprzakowi potrzebny będzie lekarz. Miejmy nadzieję, że to nic poważnego. Na razie schodzi z boiska.

• 3
    • 6
  • 45. min.

18:23 Mahe leży na parkiecie, trzyma się za twarz... I faktycznie, Michał Jurecki ostro go potraktował. Biegler natychmiast zdejmuje naszego rozgrywającego. A Krajewski trafia ze skrzydła! PIĘKNIE, z zerowego kąta! Tylko że Porte też całkiem-całkeim.

• 3
    • 2
    • 1
  • 44. min.

17:22. Łucak jakoś po nodze golkipera, ale do siatki! A Francuzów czeka kolejny rzut karny. Mahe pod poprzeczkę... a Szmal rzuca się do ziemi.

• 3
    • 6
    • 4
  • 43. min.

16:21 Bielecki z Syprzakiem i nasz obrotowy trafia! Gorzej, że chwilę potem Grabarczyk dostaje 2 minuty kary, rozrzedzona obrona przepuszcza Luca Abalo.