Polska - Białoruś, czyli mistrzostwa Europy w piłce ręcznej Z Czuba i na żywo

• na żywo

Tauron Arena

Białoruś

• 60. min.

Polacy wygrali z Białorusią spokojnie, bez nerwów, pozwalając sobie czasem na niefrasobliwość, ale bez przesady. Plan wykonany, teraz trzeba wygrać z Chorwacją i... tutaj macie wszystko pięknie wytłumaczone.

Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy na kolejne!

ME w piłce ręcznej 2016. Polska - Białoruś. Sytuacja w grupie w przypadku zwycięstwa z Białorusią

Jeśli reprezentacja Polski w piłkę ręczną wygra z Białorusią awansuje na drugą pozycję w Grupie I. Awans do strefy medalowej na pewno da nam zwycięstwo w meczu z Chorwacją. Ale jest też szansa na półfinał nawet w przypadku porażki.

• 3
    • 1
    • 1
  • KONIEC MECZU

60. min.

32:26. Polacy posiadają piłkę i wyraźnie rozkoszują się tym faktem, Gębala proóbuje strzelić, podaje do Jureckiego, ten jeszcze trafia! I jeszcze Białorusini trafiają i koniec! Wygrywamy sześcioma bramkami! SZEŚCIOMA! (nie jedną).

• 10
    • 5
    • 7
  • 59. min.

30:26

Prowadziliśmy dziesięcioma punktami, a teraz nasza przewaga wyraźnie stopniała. Kulesz popisał się atomowym uderzeniem, które wylądowało w siatce. Na szczęście odpowiedź Polaków była natychmiastowa. Ładny, sprawny kontratak wykończył Krajewski. Było to jego premierowe trafienie w tym meczu.

• 3
    • 2
    • 7
  • 58. min.

30:24. Szyba! No, bo już zrobiło sie niebezpiecznie niefrasobliwie. Kibice śpiewają hymn, Kulesz atakuje, Kulesz strzela w nogę Wyszomirskiego, jeszcze mają piłkę Białorusini i tym razem Kulesz trafia a Chrapkowski idzie na karę.

• 5
    • 1
    • 4
  • 56. min.

29:24

Polacy wyglądają na mocno rozkojarzonych.. Albo po prostu znowu chcą nam zapewnić nerwową końcówkę. Białorusini zadali nam dwa celne ciosy. Najpierw Karalek, a potem Jurinok trafił ze skrzydła

• 4
    • 1
    • 4
  • 55. min.

29:22. Bielecki! Wspaniały gol z dystansu ponad głowami wszystkich na boisku. Białorusini będą mieli rzut wolny po faulu Grabarczyka, Kulesz nie trafia, Polacy biegną, Konic strzela bramkę, ale nieuznaną.

• 8
    • 2
    • 4
  • 54. min.

28:22

Strata, strata.. No nie wygląda to najlepiej... Słabszy moment w grze Polaków.. Karałek zmniejszył stratę Białorusinów!

• 1
    • 3
    • 6
  • 53. min.

28:21. Chadkiewicz trafia, potem Polacy gubią piłkę i choć odzyskują ją w porę, trener Biegler jest na tyle zdenerwowany, że prosi o czas.

• 3
    • 4
    • 5
  • 51. min.

28:20

Bielecki fatalnie "przestrzelił" z podłoża. Nie wychodzą mu dzisiaj tego rodzaju rzuty. Riposta rywali była bezwzględna. Jurinok zmylił Szmala rzutem w prawą stronę, bo markował rzut w lewą.

• 3
    • 4
    • 3
  • 51. min.

28:19. Szyba do Wiśniewskiego, Wiśniewski rzuca się z piąstką, ale piąstką piłki do siatki nie wepchniesz. Białorusinie atakują, mają rzut wolny, Kulesz nie trafia. A trener Biegler prosi o czas.

• 4
    • 6
    • 7
  • 47. min.

28:19

Fatalny błąd Gębali. Arbiter słusznie dopatrzył się kroków. Za szkolny błąd, surową karę wymierzył Sziłowicz! Białorusin znowu trafił z podłoża!

• 6
    • 4
    • 6
  • 46. min.

28:19. Kulesz wysoko nad bramką, a Grabarczyk - pięknie w bramkę! Obrócił się, przełożył, malowniczo padł - wszystko było pięknie, niestety piękna była też odpowiedź Szyłowicza z podłoża. Nic to, i tak mamy przewagę.

• 6
    • 2
    • 5
  • 45. min.

27:18

Dla Białorusinów trafił Sziłowicz! Na odpowiedź Polaków nie trzeba było długo czekać. Wiśniewski wywalczył karnego, którego na bramkę zamienił Michał Jurecki.Ten mecz wydaje się być już rozstrzygnięty...

• 4
    • 3
    • 5
  • 43. min.

25:16

Odważna akcja Glińskiego! Wszedł między dwóch zawodników i został powstrzymany dopiero faulem. Za karę Kulesza opuści plac gry na kolejne 120 sekund.

• 4
    • 3
    • 4
  • 42. min.

25:16. Teraz Grabarczyk pójdzie sobie odpocząć przez dwie minuty, za nachalne próby zawiązania kontaktu cielesnego z Puchowskim. A Białorusini chodzą wokół naszej bramki, chodzą, chodzą, przebić się nie mogą, ale Szyba fauluje Kulesza, potem jeszcze Szyłowicz próbuje, w końcu rzuca Kulesz - broni Szmal, rzuca Kulesz jeszcze raz - i Szmal broni jeszcze raz!

• 13
    • 4
    • 4
  • 41. min.

25:16

Próbował Jurecki, Daszek, ale wyszło dopiero Szybie. Trafił z drugiej linii. Można mówić o dużym szczęściu bo gola zawdzięczamy nienajlepszej interwencji golkipera, którego zmylił kozioł. Marny kozioł.

• 7
    • 4
    • 4
  • 40. min.

24:16. Karalek bardzo chce się zaprzyjaźnić z Bieleckim, ale sędzia kwituje te końskie zaloty dwoma minutami kary. Bielecki rzuca mocno, ale w bramkarza, po chwili poprawia po nim Wiśniewski - skutecznie.

• 15
    • 5
    • 8
  • 37. min.

23:16

Daszek wbiegł na koło i kozłowanym rzutem oszukał golkipera gości. Białorusini starali się odpowiedzieć, ale słowo "starali się" jest tutaj kluczowe. Nic im nie wyszło, podobnie jak kolejna akcja Polaków zakończona zablokowany rzutem Bieleckiego

• 8
    • 6
    • 5
  • 37. min.

22:15. Daszek faulowany przez Kulesza, a Szyba dostaje piłkę od Jureckiego i kończy golem! Karalek szybko na koło, niepilnowany - i będzie karny dla Białorusinów. Puchowski pokonuje Szmala.

• 6
    • 5
    • 6
  • 35. min.

21:14

Michał Jurecki kiwał się i kiwał i kiwał i nic z tych zwodów nie wynikło. Potrzeba było konkretów. Kulesz pokazał Polakom jak się to robi. Białorusin otrzymał podanie i od razu bez zastanowienia huknął na bramkę Szmala...