Polska - Chorwacja, czyli mistrzostwa Europy w piłce ręcznej Z Czuba i na żywo

• na żywo

Tauron Arena

Chorwacja

• KONIEC

Koniec mistrzostw to to formalnie nie jest, jeszcze zagramy o siódme miejsce, ale... no nie tak miało być, nie tak! Czternastoma bramkami? Czter-nas-toma? Co się stało? Znaczy, ok, miejmy w pamięci, że Polacy strzelili tych bramek dwadzieścia trzy, po drodze były złośliwe słupki, nikczemne poprzeczki i nieprzystępna defensywa Chorwatów, ale jak to się stało, że oni strzelili TRZYDZIEŚCI SIEDEM?

Masakra, horror, szok itp.

Szok i niedowierzanie.

Melancholia, tęsknota, smutek, zniechęcenie.

Oddajemy głos do studia.

• 16
    • 30
    • 14
  • KONIEC MECZU

60. min.

23:37. Polacy już nawet nie czekali na gwizdek i zaczęli schodzić. "Koniec mistrzostw". Ech!

• 28
    • 52
    • 33
  • 59. min.

23:37. Trafił jeszcze Wiśniewski. Ale to już na nic...

• 23
    • 36
    • 25
  • 58. min.

22:36. Duvnjak trafia z lotu i skrzydła (prawego), a Chrapkowski dostaje karę. Konic z Jureckim próbują się przedrzeć, w końcu udaje się trafić Daszkowi.

• 20
    • 24
    • 13
  • 57. min.

21:35. Krajewski wykorzystał rzut karny, ale Chorwaci odpowiadają bramką Sliskovicia.

• 12
    • 17
    • 11
  • 55. min.

20:34. Daszek się przedzierał, ale się nie przedarł. Polacy ciągle przu piłc... nie, już nie, za to Marić strzela gola. Ale hej, nam potrzeba jeszcze tylko siedmiu. A nie, nam potrzeba "chyba już nie ma co liczyć".

• 11
    • 18
    • 14
  • 54. min.

20:33. Daszek trafił ze skrzydła mimo, że Polacy grają w osłabieniu. Ale Chorwaci chyba nie dadzą sobie wydrzeć awansu z rąk. Szybko odpowiadają bramką Cupicia. Przypominamy - Chorwaci do awansu potrzebują zwycięstwa co najmniej 11 bramkami.

• 10
    • 17
    • 10
  • 53. min.

19:32. Jeszcze tylko siedem bramek. Tymczasem Duvnjak w Wyszomirskiego, ale piłka dla nich. Poprawiają więc, tym razem skutecznie, a my żegnamy na dwie minuty Grabarczyka. Spoko, "widziałem nie takie rany i chłopaki z tego wychodzili."

• 12
    • 30
    • 20
  • 52. min.

19:31. Najpierw trafił Cupić, ale Polacy odpowiadają trafieniem Konitza.

• 6
    • 18
    • 10
  • 51. min.

17:30. Nie no, jest spoko, musimy rzucić 10 bramek w 10 minut, a oni wtedy żadnej. Da się zrobić. Co to dla naszych chłopaków. Zaczynamy ten plan przechwytu piłki i wysłania Karacicia na dwie minuty kary.

• 18
    • 25
    • 8
  • 50. min.

17:30. Trzy bramki z rzędu Polaków. Tego jeszcze w tym meczu nie było. Ale chyba już za późno na odrabianie strat. Dwie bramki Wiśniewskiego i jedna Jureckiego.

• 16
    • 16
    • 10
  • 48. min.

14:30. Daszek rzucił i będzie z tego karny, bo Strlek go nieprzepisowo zatrzymywał (obrona w polu bramkowym, której chyba, po prawdzie, wcale nie było), uff, ufff, Krajewski wykorzystuje karnego.

• 14
    • 18
    • 14
  • 47. min.

13:30. Karny dla Chorwatów. Wyszomirski blisko obrony, ale Strlek zapisuje sobie kolejną bramkę na swoje konto. Po chwili standard z tego meczu - nieudana akcja Polaków i skuteczna kontra Chorwatów.

• 11
    • 11
    • 12
  • 45. min.

13:29. Marić trafia z koła, Szyba trafia w Stevanovicia, a Marić trafia po raz kolejny. Ale masakra.

• 13
    • 29
    • 23
  • 44. min.

13:27. Znów prosta strata Polaków, a Horvat wykończa kontrę. Po chwili trafiony rzut szyby ze znacznej odległości, ale błyskawicznie odpowiedzieli Chorwaci.

• 8
    • 15
    • 17
  • 43. min.

12:26. Horvat! Jak on to wcisnął?! Chorwaci ograli nas z łatwością, a gimnastyka Horvata godna gorzkiego pozazdroszczenia.

• 12
    • 25
    • 16
  • 42. min.

12:24. Fantastycznie teraz bronił Wyszomirski. Niestety znów nie wykorzystujemy swojej akcji, a Marić trafia po kontrze. Po chwili bramka Syprzaka.

• 9
    • 14
    • 9
  • 40. min.

11:24. Kontra Chorwatów i gol Horvata. To nawet ma jakiś semantyczny sens. Nooo dalej, Polacy! Nie możemy się przebić, szarpiemy się straszliwie... No wreszcie! Daszek, pierwszy gol w drugiej połowie!

• 10
    • 17
    • 12
  • 38. min.

10:23. Polacy nie mają pojęcia co robić. Stoimy w miejscu. A Chorwaci przejmują piłki i kontrują. Zabójczo skutecznie.

• 10
    • 18
    • 23
  • 36. min.

10:22. No i Chorwaci są już w półfinale. Przynajmniej na razie. Szyba w słupek, a Horvat w siatkę, więc tym bardziej są w półfinale.