Borussia Dortmund

0 0
  • na żywo
  • KONIEC

Hit okazał się być hitem w pierwszej połowie i trochę mniej w drugiej. Na pewno hitem nie okazała się dla Pepa Guardioli gra Kimmicha, bo natychmiast po zakończeniu meczu trener Bayernu zaczął swojego obrońcę ochrzaniać na boisku nie bacząc na obecność postronnych, którzy mogliby chcieć wymienić z nim uwagi, uściski dłoni albo zrobić sobie pamiątkowe selfie. Robert Lewandowski nie strzelił kolejnej bramki, Pierre-Emerick Aubameyang również nie, więc w walce o tytuł króla strzelców jak w walce o mistrzostwo Niemiec i jak na Zachodzie - bez zmian. Dziękujemy bardzo za udział w relacji i zapraszamy na kolejne.

• 2
    • 2
  • 90. min. + 1

Sędzia dolicza tylko minutę. I natychmiast po tym, jak upłynęła, kończy mecz.

• 4
    • 1
    • 2
  • 90. min.

Xabi Alonso sobie usiadł i nie dziwimy mu się. Nam też się już nie chce. Ale Xabiego Alonso zmienia Benatia, a kto nas zmieni?

• 4
    • 1
    • 2
  • 89. min.

Długa akcja Bayernu. Najpierw Lewandowski z Muellerem wymieniali podania na prawym skrzydle, potem Ribery z Robbenem na lewym, w końcu Robben zbiegł do środka, a Mueller ewidentnie już skołowany wpadł mu pod nogi i uderzył i prosto w obrońcę. A potem padł pokazując, że konieczna będzie zmiana. A kawałek dalej Alonso również padł, więc konieczna może być jeszcze jedna.

• 1
  • 87. min.

Teraz tempo już takie bardziej chodzono-stojące, ale zdarzają się długie piły, jak ta do Lahma, ale jak ktoś ma coś zrobić szybciej i żwawiej, to będzie to Borussia. Aubameyang ładnie ciągnie kontrę, podaje do Ramosa, ten rzuca się szczupakiem na dalszy słupek i chybia o włos.

• 1
  • 85. min.

Mueller wziął sobie do serca nasze narzekanie, że w 76. minucie podawał zamiast strzelać. Bo teraz zamiast podawać, to strzelił. Nad poprzeczką, ale nie będziemy krytykować, żeby mu już kompletnie nie namieszać w głowie.

• 1
  • 83. min.

Trochę zasnęliśmy, ale z drzemki wybudził nas przepis na sukces wg Tomasza Hajty: powtarzalność, plus praca, plus talent, plus technika, plus Mchitarian urwał się z kontrą, plus wywalczył rzut rożny, plus jeszcze jeden rzut rożny, minus rzut rożny - czyli drugiego rożnego jednak nie było.

• 1
    • 2
  • 81. min.

Wszystkie znaki na niebie i ziemi i boisku wskazują na to, że bramek dziś nie zobaczymy. Rzut wolny dla Bayernu blisko narożnika pola karnego, Ribery dośrodkowuje, ale po ziemi i prosto pod nogi obrońcy. Wybicie daje okazję trenerowi Borussii do zmiany. Schodzi Reus, wchodzi Ramos. Acha, pamiętajcie, jakby jednak jakieś bramki padły, to dzięki nam. Bo napisaliśmy, że raczej nie padną.

• 1
    • 1
  • 79. min.

Vidal strzela z daleka bez nadziei i beznadziejnie, Gurdiola chodzi wzdłuż linii bocznej ze smętnie spuszczoną głową i rękoma w kieszeniach, atmosfera trochę siadła, Xabi Alonso strzela sobie z głupia frant z dystansu, i to jakiego, zupełnie nieoczekiwanie, i wychodzi mu to całkiem nieźle, choć gola kolejki z tego nie ma. Bo nie ma żadnego gola.

• 2
    • 1
  • 76. min.

Znów groźnie pod bramką Borussii. Prostopadłe podanie w pole karne, do piłki dopada Mueller i chyba piłkarze Bayernu powinni żałować, że nie Robben. Bo Robben by strzelał, a Mueller podawał, co dało okazję Benderowi do zablokowania. Jeszcze rzut rożny, piłka trafia przed pole karne do Ribery' ego, który jednak zostaje zablokowany.

• 2
    • 1
  • 74. min.

Zmiana w drużynie Bayernu: Franck Ribbery zmienia Douglasa Costę.

• 2
    • 1
    • 1
  • 73. min.

Wyglądało groźnie, ale chyba bardziej wyglądało niż było. Piszczek dośrodkowywał z prawego skrzydła przed bramkę, Aubameyang skakał, Neuer nei sięgał, ale chyba dlatego, że piłka po prostu leciała za wysoko. I Aubameyang żeby jej sięgnąć, musiałby być wysoki jak oficer, który wrzucał list do skrzynki, a jak wrzucał, to kucał.

• 2
    • 1
    • 1
  • 72. min.

No wiec Bayern okropnie przynudza, do tego stopnia, ze ucieszyliśmy się z jego sytuacji bramkowej, bo gol to przynajmniej jakaś rozrywka, niestety - Costa straszliwie skiksował w kosmos i ponad bramkę.

• 1
    • 1
    • 2
  • 69. min.

Wrzutka w pole karne Borussii, Piszczek skacze i wybija, Aubameyang przejmuje, podaje do Durma. Ten ma trochę wolnego miejsca, ale sam też okazuje się wolny. I akcja Borussii z szybkiej też staje się wolna, Bayern za to staje się wolny od zagrożenia. Bo piłkarze BVB wymieniają na linii środkowej kilkanaście podań, z których ostatecznie nic nie wynika.

• 1
  • 67. min.

Nie jesteśmy pewni czy a) Lewandowski się skończył, czy może b) żarty się skończyły, a przynajmniej ładna gra, bo Bayern wziął się za serious bussiness i zaczyna oblężenie - przejmowanie piłki na 30 metrze, męczenie buły, gaszenie tempa, czajenie się na błędy... Czy ta taktyka poskutkuje?

• 2
  • 66. min.

Borussia odgryza się swoim prześladowcom. I stara się to zrobić jak najszybciej. Reus podaje, Aubameyang dopada do piłki i strzela, a pan Bóg kule nosi. Ale niecelnie. Chociaż Neuer na tyle się zaniepokoił, że na wszelki wypadek się rzucił.

• 63. min.

Przez długie chwile nie działo się nic ciekawego, a potem zadział się Robben na skrzydle, zaszalał, dośrodkował/strzelił na słupek, ale interweniował Durm, po chwili jeszcze jedno zamieszanie pod bramka Burkiego, tym razem strzelał Vidal a interweniował Piszczek.

• 1
  • 60. min.

Rzut wolny dla Borussii niedaleko pola karnego Bayernu. Dośrodkowanie w pole karne, Hummels skacze, ale Neuer również skacze, a do tego oszukuje używa rąk. I piąstkuje. Do piłki dopada Reus, widzi, że Neuera nie ma w bramce, ale chyba nie widzi, gdzie dokładnie ta bramka stoi. Bo uderza wysoko nad poprzeczką.

• 5
    • 1
  • 59. min.

Rzut wolny Xabiego Alonso był smutny, za to jego podanie do Robbena ekscytujące niemal tak, jak pudło Holendra - takie minipudło, bo ślizgając siebie, Robben posłał piłkę tuż ponad bramką, ocierając ją chyba jeszcze o paluszek Burkiego.