A A A

10.12.2011, godzina 22:00

Real Madryt

• na żywo

Piłkarski klasyk, na który co roku cały ¶wiat czeka z zapartym tchem. W tym roku rozegrany po raz siódmy. I po raz trzeci wygrała Barcelona.
Poczta działa. Piszcie na zczuba@g.pl.

Jeste¶my też na Facebooku. Również można co¶ napisać.

KONIEC Ogl±dali¶cie państwo 216. El Clasico (w ogóle, a nie w tym roku). Choć na pocz±tku nic na to nie wskazywało, po raz kolejny zwycięsk± nog± wyszła z niego Barcelona. Różnica między Realem z pierwszej połowy a tym z drugiej połowy jest niewielka - w pierwszej połowie Real był lepszy, a w drugiej połowie był. Pechowo stracona bramka sprawiła, że gospodarze pogubili się ostatecznie. Barcelona ich nie oszczędziła i zrównała się z Realem punktami. Real wci±ż ma jednak mecz w zapasie. Barcelona ma za to w zapasie jeszcze jeden mecz z Realem. I to na własnym boisku. Dziękujemy za udział w relacji.

90 min. + 5 ...i kończy mecz.

90 min. + 5 Piłka odbija się od jednego z obrońców, ale gracze Realu nie trenowali rykoszetów tak pilnie, jak rywale. Było blisko, ale zamiast do bramki piłka wypadła na rzut rożny. Sędzia nie chce jednak tego kontynuować...

90 min. + 4 Spora kłótnia pocieszenia dla Realu. Kaka - delikatnie, ale jednak - rzuca od tyłu piłk± w głowę Xaviego i udaje, że nie wie, co się stało. Go¶cie chc± jednak dociec prawdy i zaczynaj± się sprzeczki.

90 min. + 3 Rzut wolny pocieszenia dla Cristiano Ronaldo.

90 min. + 2 Messi na prawe skrzydło do Alvesa. Obrońca zagrywa w pole karne, gdzie jego koledzy znowu próbuj± podej¶ć do linii bramkowej, zamiast od razu uderzać. Gdy orientuj± się, że warto uderzać, jest już za póĽno.

90 min. Sędzia dolicza trzy minuty.

89 min. Ostatnia zmiana. Pedro za Iniestę.

88 min. Iniesta bez trudu ogrywa dwóch obrońców i wbiega z boku w pole karne. Zbiega do linii końcowej i próbuje wycofać do Villi, który musiałby tylko dostawić nogę i trafić do pustej siatki. Ale wycofanie Iniesty jest bardzo niecelne.

87 min. Odsłonięty Real szybko traci piłki i naraża się na kolejny kontry. A wraz z nimi kolejne rykoszety. Piłka nie wpada jednak do siatki Casilasa. Choć jest blisko.

86 min. Iniesta odebrał piłkę na połowie Realu i wpadł z ni± w pole karne. Ponieważ nikt nie wychodził mu naprzeciw, w końcu zdecydował się na to Casillas. W pewnym momencie zawahał się jednak i lekko się cofn±ł. To był bł±d, ale uderzenie zostaje zatrzymany przez Casillasa. Piłka chwilę toczy się jeszcze bezpańsko po polu karnym, ale w końcu zostaje wybita.

85 min. Higuain wbiegaj±c w pole karne ¶wietnie ¶ci±gn±ł na siebie uwagę obrońców i odegrał na lew± stronę do Benzemy. Francuz uderzył z ostrego k±ta, ale Valdes ¶wietnie wybił na rzut rożny.

84 min. Druga zmiana w Barcelonie. Alexisa Sancheza zast±pił David Villa.

82 min. Cristiano Ronaldo szybko kręci nogami nad piłk±. Hipnotyzuje w ten sposób dwóch obrońców i błyskawicznie odgrywa pięć metrów za plecy Kaki. Pięć metrów za plecy Kaki nie przyjmuje jednak piłki.

81 min. Wynik został już ustalony. Piłkarze Realu też tak chyba uważaj±. Nie chc± jednak, żeby kto¶ zarzucał im brak zaangażowania i przestawili się na zagrywanie dalekich piłek, do której za każdym razem biec ma piłkarz, który akurat ma dyżur.

80 min. Damon pisze na Facebooku:
Powtorka z rozrywki: 45 minut Real dominuje, naciska, stwarza sytuacje ew. zdobywa gole a po przerwie opadaja z sil, gubia sie, fauluja, traca brami, nie wykorzystuja sytuacji i w koncu przegrywaja

79 min. Pierwsza zmiana w Barcelonie. Keita za Fabregasa.

77 min. Kaka ¶wietnie zgrywa na lewe skrzydło do Higuaina. Argentyńczyk podbiega trochę i odgrywa w pole karne do Kaki. Pomocnik próbuje zagrać po ziemi w ¶rodek pola karnego, ale Puyol dokładnie tego się po nim spodziewał.

75 min. Real nadal próbuje się odgryzać. Benzema wpada w pole karne, ni to strzela, ni to do¶rodkowuje do wbiegaj±cego Higuaina. Co okazuje się decyzj± podwójnie błędn±, bo strzał jest niecelny, a Higuain stoi na spalonym. Co zreszt± jest bez znaczenia, bo i tak nie sięga piłki.