Najbardziej zacięte mecze NBA All Star

Nie chcemy wyjść na geeków, przegląd ten dotyczy ery nowożytnej NBA, czyli od czasów, kiedy można ją oglądać w polskiej telewizji. Zapadło nam w pamięci parę takich Meczów Gwiazd, w których zabawa - owszem, show - owszem, ale i walka o zwycięstwo miała ciekawy przebieg - podobnie jak w ostatnim, niedzielny, w którym Zachód pokonał Wschód po emocjonującej końcówce, a o powadze sytuacji świadczy złamany nos Kobe'ego Bryanta.

43. mecz All Star w Salt Lake City - 1993 rok. Zachód - Wschód 135:130 po dogrywce

Mecz był pamiętny z różnych względów. MVP spotkania dla gospodarzy, czyli legendarnego duetu z Utah Jazz - Karla Malone'a i Johna Stocktona. Poza tym był to ostatni mecz gwiazd w karierze Isiah'i Thomasa i pierwszy Shaquille'a O'Neala. Poniżej przedstawiamy ostatnie sekundy z tego spotkania. Na Youtube można obejrzeć cały mecz.

50. mecz All Star w Waszyngtonie - 2001 rok. Wschód - Zachód 111:110

Mecz przypadał na absolutny szczyt, życiową formę Allena Iversona i to właśnie gwiazdor Philadelphii 76ers (MVP spotkania)rozgrywał pierwsze skrzypce w niesamowitej pogoni Wschodu za Zachodem, który po pierwszej połowie wypracował sobie 15-punktową przewagę. Iverson zdobył 15 ze swoich 25 punktów w ostatnich 9 minutach. Był to ostatni mecz gwiazd Davida Robinsona i pierwszy Tracy'ego McGrady'ego.

52. mecz All Star w Atlancie - 2003 rok. Zachód wygrywa ze Wschodem 155:145 po dwóch dogrywkach

Ostatni All Star Game Michaela Jordana. Gwiazdy pierwszej piątki Wschodu bardzo chciały ustąpić miejsca legendzie, by ten zaczął mecz swojej drużyny. Michael się opierał, ale ostatecznie przyjął propozycję Vince'a Cartera. Mecz miał niesamowity przebieg. Szalał Allen Iverson, szalał Kevin Garnett. To między nimi rozegrała się batalia o tytuł MVP, to od ich rzutów zależał wynik spotkania. Ostatecznie po dwóch dogrywkach wygrał zespół Garnetta, a gwiazdor Minnesoty zdobył 37 punktów i dostał tytuł najlepszego gracza meczu. Iverson miał 35 punktów.

55. mecz All Star w Houston - 2006 rok. Wschód wygrywa z Zachodem 122:120

Gospodarze z Houston marzyli, by mecz tak jak 13 lat wcześniej w Salt Lake City, rozstrzygnęły na korzyść Zachodu gwiazdy miejscowej drużyny. W Houston rządzili wtedy Yao Ming i Tracy McGrady - ten drugi pewnie zostałby MVP meczu (36 punktów), ale to nie jego drużyna wygrała. Straty z pierwszej połowy spotkania Wschód odrobił dzięki 21-letniemu LeBronowi Jamesowi, który został najmłodszym MVP w historii.

59. mecz All Star w Dallas - 2010 rok. Wschód wygrywa z Zachodem 141:139

Tym razem to Zachód musiał przez cały mecz gonić wynik i dogonienie prawie mu się udało, jednak w tym dniu gwiazdor Miami Heat, Dwyane Wade był absolutnie poza zasięgiem przeciwników. Miał 28 punktów, 11 asyst, 6 zbiórek i 5 przechwytów, co zupełnie wystarczyło do nagrody MVP. Wśród pokonanych najlepszy był Carmelo Anthony z 27 punktami, ale spudłował ostatni rzut w meczu. Był to pierwszy występ w All Star tegorocznego MVP, Kevina Duranta i ostatni występ aktualnego mistrza NBA, Jasona Kidda.