5 ról telewizyjnych, w których obsadzilibyśmy Józefa Wojciechowskiego

Właściciel Polonii Warszawa jest jedną z najbardziej wyrazistych postaci polskiej piłki. Jak dziecko, rzuca się w kierunku wystawy sklepowej z krzykiem kup! kup! kup!. Jak dziecko, zabawkom, które już nabędzie - obrywa głowy, zdejmuje koła i wyrzuca baterie. To porównanie nie zamyka jednak tematu skojarzeń, jakie wywołuje w nas postać Wojciechowskiego - prezesa, który przez przez niecałe 5 lat zwolnił 12 trenerów, wielu zawodników, a nad większością pastwił się przy okazji w mediach.
<b>Hugh Laurie jako Dr House</b><br>
Zdobywa pozytywne oceny krytyków oraz cieszy się dużą oglądalnością. Dystrybuowany w 66 krajach, Dr House był najczęściej oglądanym programem telewizyjnym w 2008 roku. Otrzymał też wiele nagród, m.in. Peabody Award, dwa Złote Globy i trzy Emmy. W 2010 roku serial zdobył Telekamerę TeleTygodnia w kategorii Hugh Laurie jako Dr House
Zdobywa pozytywne oceny krytyków oraz cieszy się dużą oglądalnością. Dystrybuowany w 66 krajach, Dr House był najczęściej oglądanym programem telewizyjnym w 2008 roku. Otrzymał też wiele nagród, m.in. Peabody Award, dwa Złote Globy i trzy Emmy. W 2010 roku serial zdobył Telekamerę TeleTygodnia w kategorii "Najlepszy serial zagraniczny". Na czym polega fenomen doktora House'a? Pierwsza odpowiedź, jaka przychodzi na myśl: bez ogródek czyni uwagi na temat biustu i życia seksualnego swojej szefowej Fot. Plotek.pl

Doktor House

Przynajmniej raz na dwa sezony pojawia się wątek zwalnianych przez House'a podwładnych. Uwielbia to robić, robi to z finezją, czyni niemalże akt zwalniania sztuką, spektaklem. W jednym z ostatnich odcinków (połowa 7 sezonu) zwolnił jedną pracownicę 5 razy - do mistrza zatem prezesowi Polonii brakuje ledwie troszeczkę. Poza tym Józef Wojciechowski chyba jest podobnego zdania, co House i uważa, że wszyscy kłamią.
Izabela Trojanowska Izabela Trojanowska kapif

Monika z Klanu

Izabela Trojanowska zna się na aktorstwie, jak Józef Wojciechowski na piłce nożnej. Wszystkie gesty udramatycznia do granic estetycznej wytrzymałości, a jej bohaterka, kobieta sukcesu - niby ma wszystko na wyciągnięcie ręki, niby pieniądze lokuje tak, by przynosiły zyski - ale nie układa jej się z facetami - zwalnia ich z pracy rozstaje się z nimi po krótkich romansach, w dramatycznych okolicznościach, przekonując świat o tym, jak bardzo została oszukana.

Książę Ightorn z Gumisiów

Marzy o królestwie, które chce wziąć we władanie wespół z ogrami - których sam ma za największe ofermy w całym świecie i nie wierzy, by ich umiejętności miały zaprowadzić go na szczyt. Mało w tym logiki, ale jak mówi przykład Polonii Warszawa, nie jest to tylko bajkowy wymysł.

Stefan Karwowski z Czterdziestolatka

W branży budowlanej idzie mu bardzo dobrze, regularne awanse czynią go postacią poważaną. Niestety, nie przekłada się to na prosperitę pod własnym dachem - żona i dzieci uważają go za fajtłapę, a mieszkanie albo wygląda przeciętnie, ale groteskowo - remontowane przez kiczowatych projektantów. Józef Wojciechowski swój sukces biznesowy próbuje pompować w Polonię drzwiami i oknami obiektu przy Konwiktorskiej. Ze skutkiem... Wiadomo jakim.

Brooke Logan z Mody na Sukces

Chyba nie ma w słynnym tasiemcu mężczyzn, którzy nie przeszliby przez jej alkowę. W polskim światku piłkarskim niebawem w podobny sposób będzie się mówiło o relacji Józefa Wojciechowskiego i trenerów - oczywiście łóżko zastąpiwszy ławką. Jeśli w Polonii wykluje się wreszcie jakiś sukces, będzie miał wielu ojców - podobnie jak potomstwo Brooke. Matka, to też oczywiste, będzie tylko jedna.
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.